[ فردا را به امروز می آوریم ]
  • آخرین شماره ۱۴۶۹
  • دوره جدید

تردد باربرها محدود می‌شود ، روزنامه شیراز نوین

رئیس کمیسیون حمل و نقل ترافیک شورای اسلامی شهر شیراز گفت: لایحه عوارض صدور مجوز تردد خودروهای باربر در محدوده مکانی و زمانی شهر شیراز منجر به روان سازی ترافیک سطح شهر خواهد شد. 
به گزارش روابط عمومی شورای اسلامی شهر شیراز، محمدتقی تذروی در خصوص طرح عوارض صدور مجوز تردد خودروهای باربر در محدوده مکانی و زمانی شهر شیراز، گفت: یکی از مشکلات و دغدغه‌های شهروندان در کلان‌شهرها موضوع بی نظمی ترافیک است که یکی از دلایل عمده این آشفتگی‌ها مربوط به ترافیک خودروهای باربر سبک و سنگین در تمام ساعات شبانه روز می‌باشد که به دلیل تخلیه و بارگیری در حاشیه معابر به صورت پارک دوبل و سوبل توقف می‌نمایند و این اقدام باعث به وجود آمدن گره ترافیکی و در نهایت پس زدگی ترافیک می‌گردد. 
نایب رئیس شورای اسلامی شهرستان شیراز، عنوان کرد: یکی از اقداماتی که می‌توان جهت بهبود و تسریع در روان سازی ترافیک انجام داد، موضوع محدود نمودن تردد وسایل نقلیه باربر سبک و سنگین می‌باشد.
وی اضافه کرد: این امر به منظور سامان‌دهی و نحوه فعالیت و تردد ایمن انواع وسایل نقلیه باربر بوده و طی مصوبه هیئت وزیران، کلیه وسایل نقلیه باربر مکلف به اخذ پروانه اشتغال و بهره برداری و فعالیت از 
شهرداری‌ها می‌باشند. 
تذروی به مزایای اجرای طرح مذکور اشاره کرد و گفت: مدیریت مصرف سوخت، افزایش ایمنی تردد، کنترل تردد وسایل نقلیه سنگین و سبک، مدیریت ناوگان فعال و کاهش حجم ترافیک در محدوده مرکزی از جمله مزایای این طرح است. رئیس کمیسیون حمل و نقل ترافیک شورای اسلامی شهر شیراز، خاطرنشان کرد: با توجه به این مهم که طرح مذکور در ۳ محدوده قرمز، سبز و زرد انجام می‌گردد، در حال حاضر ۲ ماه به صورت ارشادی و بعد از آن تنها در محدوده قرمز اجرا می‌شود که اجرای آن منوط به اقداماتی چون تقویت و راه اندازی باراندازها و توقفگاه‌ها، آماده سازی زیرساخت‌های هوشمند و استفاده از پتانسیل راهور می‌باشد. شایان ذکر است ضمناً تردد وسایل نقلیه باربر که حمل کالاهای ضروری دارند، مشمول ساعت 
تردد نمی‌شود.

 

تاکنون نظری برای این خبر ثبت نشده است!
ثبت نظر جدید
نام و نام خانوادگی  

آدرس ایمیل    

متن نظر  

کد امنیتی