[ فردا را به امروز می آوریم ]
  • آخرین شماره ۱۸۴۱
  • دوره جدید

مطالبه‌گری را از خودمان شروع کنیم ، روزنامه شیراز نوین

نماینده ولی‌فقیه در فارس و امام‌جمعه شیراز تأکید کرد که اگر تقوا باشد، مسائل کشور قابل رفع و حل خواهد بود. آیت‌الله لطف‌الله دژکام در خطبه‌های نماز عید سعید فطر شیراز با تبریک این روز سعید، گفت: این روز مسلماً برای کسی که ماه رمضان را به عبادت خدا گذرانده و خدا از او قبول کرده است، عید است و این ساعت نماز و دعا همه ما باید از خدا بخواهیم که ما را جزء آنها قرار دهد.
به گزارش ایسنا، آیت‌الله دژکام گفت: متأسفانه شیطان همیشه فریب‌دهنده است و برخی ممکن است در روزه خود با وجود اینکه موظف بوده‌اند، کوتاهی کرده باشند و باید حواسشان باشد امروز روز عذرخواهی است و برگردند و از خدا می‌خواهیم که توفیق توبه به آنها عنایت کند. او با بیان اینکه مقام معظم رهبری در روز عید نوروز در مشهد مقدس مسئله لزوم تحول در مجموعه نظام را مطرح کردند و فرمودند ما که می‌گوییم «یا محوّل الْحوْل و الْأحْوال» یعنی حالمان را تغییر بده و باید به سمت خوب‌شدن و بهترشدن تحول ایجاد کنیم، گفت: منظور دشمن از تحول برای ما این است که دست از دین خود برداریم که این کار را نخواهیم کرد؛ بلکه ما می‌گوییم تحول یعنی دین خود را بهتر پیاده می‌کنیم و آنجایی که در کار کشور نقصی وجود دارد، تلاش می‌کنیم تا جبران شود.
امام‌جمعه شیراز گفت: این خلاصه حرف رهبری بود و در ادامه فرمودند در جهات مختلف باید تحول رخ دهد. از مسائل اقتصادی، بودجه‌ریزی، قانونگذاری و سایر مسائل که به تفصیل بیان کردند و همه شنیدید، اما این تحول اگر بخواهد رخ دهد ما باید چه کار کنیم؟ امام حسین(ع) در یک کلمه جواب همه این سؤالات را داده است که این همه تغییر و تحول در جامعه می‌خواهد رخ دهد، چه کاری باید کنیم؟ همه دوست داریم تحول انجام شود، ولی چگونه این تحول را کلید بزنیم و به نتیجه برسیم؟ آیت‌الله دژکام با اشاره به اینکه حضرت امام حسین(ع) فرمود همه شما را توصیه می‌کنم به تقوا، چراکه خدای متعال ضمانت کرده برای کسی که با تقوا باشد، از آنچه دوست ندارد او را دور می‌کند و به آنچه دوست دارد او را می‌رساند، گفت: خدا ضمانت کرده است که تقوا باشد مسائل کشور حل می‌شود. تقوا باشد بحث اشتغال حل می‌شود. اشتباه نکنید؛ بعضاً عده‌ای دنبال الگوهایی می‌روند که از بیگانگان اخذ کنند و آن راه‌حل نیست؛ بلکه امام حسین(ع) فرمود راه‌حل تقواست.
او گفت: بترسید از اینکه نگران دیگران باشید که چرا کارهای خود را درست انجام نمی‌دهند اما فکر خود نباشید؛ که متأسفانه در ادبیات مطالبه‌گری خود اینگونه هستیم و بنده بارها به دوستانی که مطالبه‌گری می‌کنند، گفته‌ام که اول خود را ببینید و یک قدم برای خودتان حرکت کنید. بارها به دیگران می‌گویید چرا این کار را نکرده اید. ما هم مثل آیینه همان کارهایی که شما نکردید را می‌گوییم و هیچ کدام کاری نمی‌کنیم.
نماینده ولی‌فقیه در استان فارس با بیان اینکه تلاش کنیم که هرچه وظیفه است را انجام دهیم و اول خود کار را انجام دهیم و بعد از دیگری بخواهیم کار انجام دهد، لزوم توجه به کلام حضرت امام حسین(ع) در خصوص تقوا را موردتأکید 
قرار داد.

 

تاکنون نظری برای این خبر ثبت نشده است!
ثبت نظر جدید
نام و نام خانوادگی  

آدرس ایمیل    

متن نظر  

کد امنیتی