[ فردا را به امروز می آوریم ]
  • آخرین شماره ۱۴۶۹
  • دوره جدید

مدیرعامل منطقه ویژه اقتصادی شیراز: جذب سرمایه‌گذاران به اشتغال‌زایی انجامید، روزنامه شیراز نوین

مدیرعامل منطقه ویژه اقتصادی شیراز از صدور 14 پروانه بهره برداری توسط اداره صنایع منطقه ویژه اقتصادی شیراز در یک سال گذشته خبر داد و گفت: در یک سال گذشته تعداد 64 سرمایه گذار جذب شده و حدود 14 واحد در منطقه ویژه اقتصادی شیراز به بهره برداری رسیده و امکان اشتغال‌زایی بیش از 800 نفر را فراهم کرده است. 
به گزارش روابط عمومی منطقه ویژه اقتصادی شیراز، نادر طیبی با اشاره به اینکه در یک سال گذشته حدود 46 جواز تأسیس توسط اداره صنایع منطقه ویژه اقتصادی شیراز صادر شده است، ادامه داد: در حال حاضر و جهت تسریع در امور سرمایه گذاران و صنعتگران جواز تأسیس برای متقاضیان یک روزه صادر می‌شود.
وی از تشکیل کمیته ای با عنوان «واگذاری» جهت اختصاص زمین شهرک صنعتی خصوصی منطقه ویژه اقتصادی به سرمایه گذاران و صنعتگران تأکید کرد و افزود: قطعاً فراهم کردن زیرساخت‌ها برای صنعتگران و سرمایه گذاران باعث رونق و توسعه اقتصادی و اشتغال استان خواهد شد. مدیرعامل منطقه ویژه اقتصادی شیراز از افتتاح چند واحد تولیدی در آینده ای نه چندان دور در منطقه ویژه اقتصادی شیراز خبر داد و افزود: بی شک راه اندازی و احداث این واحدهای تولید نقش بسزایی در رونق اشتغال و اقتصاد استان و کشور ایفا خواهد کرد.
طیبی در ادامه با تأکید بر اخذ جواز تأسیس واحدهای تولیدی قبل از واگذاری زمین گفت: صدور جواز تأسیس برای واحدها از موضوعاتی است که باید در اسرع وقت وارد مرحله عملیاتی شود.
مدیرعامل منطقه ویژه اقتصادی شیراز در ادامه با بیان اینکه واحدها و کارخانه‌های تولیدی که از گذشته تاکنون حق و حقوق کارگران و پرسنل را سر موعد پرداخت کردند پیشرفت و رونق قابل توجهی داشتند، بیان کرد: بی شک این واحدها به دلیل توجه به حق و حقوق کارگران و نیروی کار توانستند تمام سختی‌ها و موانع را پشت سر بگذرانند و این در حالیست که توجه به نیروی کار سبب افزایش بهره‌وری می‌شود.
طیبی در ادامه از تکمیل 80 درصد زیرساخت‌های فاز سه منطقه ویژه اقتصادی شیراز خبر داد و افزود: در حال حاضر اجرای شبکه گاز، آسفالت معابر و تکمیل زیرساخت‌های این بخش در حال انجام است و عمده اقدامات زیرساختی تا پایان سال جاری تکمیل خواهد شد.
وی در ادامه به وضعیت پیشرفت فیزیکی شهرک صنعتی خصوصی منطقه ویژه اقتصادی شیراز هم اشاره کرد و افزود: پیش بینی می‌شود در 6 ماه نخست سال آینده بخش قابل توجهی از زیرساخت‌های شهرک آماده شود واین در حالیست که طبق برنامه‌ریزی‌های انجام شده تا دو سال آینده این میزان به حدود 70 الی 80 درصد 
خواهد رسید.

 

تاکنون نظری برای این خبر ثبت نشده است!
ثبت نظر جدید
نام و نام خانوادگی  

آدرس ایمیل    

متن نظر  

کد امنیتی