[ فردا را به امروز می آوریم ]
  • آخرین شماره ۱۶۱۸
  • دوره جدید

اقتصاد شهری تقویت شود، روزنامه شیراز نوین

به منظور پیگیری و حل موضوعات مرتبط با صنوف سطح شهر شیراز، شهردار شیراز با رئیس اتاق اصناف مرکز فارس دیدار و گفت‌وگو کرد. به گزارش پایگاه اطلاع رسانی شهرداری شیراز، مهندس سید احسان اصنافی در این دیدار اظهار داشت: جایگاه و اهمیت اصناف در حوزه‌های مختلف فرهنگی، اجتماعی و اقتصادی بر کسی پوشیده نیست و رشادت‌ها و نقش پررنگ آنان در دوران پیروزی انقلاب اسلامی و هشت سال دفاع مقدس بسیار درخشان بوده است.
شهردار شیراز با بیان اینکه دید وسیع تری برای نگاه و تعامل با اصناف مورد نیاز است، تصریح کرد: تعامل شهرداری شیراز با اتاق اصناف پیشینه ای طولانی و قدیمی دارد. وی افزود: تسریع و شتاب در توسعه زیربنایی و تقویت اقتصاد شهری بدون مشارکت آحاد جامعه امکان پذیر نیست و در این راه بازاریان و اصناف نقش ویژه ای می‌توانند ایفا کنند. مهندس اصنافی متذکر شد: بازاریان و اصناف در حوزه‌هایی همچون سرمایه گذاری، زیباسازی، احیای هویت تاریخی و فرهنگی شهر و... می‌توانند نقش آفرینی مؤثری داشته باشند. وی خواستار برگزاری جلسات مشترک با اتاق اصناف برای پیگیری و حل موضوعات مشترک شد و توضیحاتی را پیرامون موضوعاتی نظیر بازنگری وصول عوارض صنفی، بستر کار ممیزی، مشاغل مزاحم و پروژه‌های مشترک ارائه داد.
به گفته مهندس اصنافی، نحوه وصول و دریافت عوارض از اصناف نیازمند بازنگری است. وی در خصوص آیین نامه ممیزی بیان داشت: آیین نامه ممیزی به مناطق ابلاغ شده که برای آن کمیته ای نیز تشکیل گردیده و تلاش داریم در آن از ظرفیت‌ها از جمله مجمع امور صنفی برای ممیزی بهره ببریم. شهردار شیراز همچنین از لزوم تعریف سطح خدمات در شهر شیراز خبر داد.

 

تاکنون نظری برای این خبر ثبت نشده است!
ثبت نظر جدید
نام و نام خانوادگی  

آدرس ایمیل    

متن نظر  

کد امنیتی