[ فردا را به امروز می آوریم ]
  • آخرین شماره ۱۴۷۲
  • دوره جدید

فرهنگ هیئتی تقویت شود ، روزنامه شیراز نوین

استاندار فارس گفت: پیامبر اسلام(ص) ما را به قرآن و اهل بیت(ع) توصیه کرده اند و هیئت‌ها نیز باید به این موضوع همزمان توجه کنند.
به گزارش پایگاه اطلاع رسانی استانداری فارس، دکتر محمدهادی ایمانیه در جلسه مسئولان هیئت‌های شیراز اظهار داشت: بیان تفسیر قرآن و احکام شرعی در مجالس مذهبی از گذشته رواج داشته است و امروزه نیز باید به این سنت حسنه توجه ویژه ای داشته باشیم.
نماینده عالی دولت در استان فارس با بیان اینکه محبت اهل بیت(ع) و حضور در مجالس ایشان از الطاف الهی به جامعه است، افزود: باید تلاش کنیم که فرهنگ اهل بیت و هیئت را در خانواده‌های خود تقویت کنیم و این فرهنگ را نسل به نسل منتقل کنیم که در این زمینه مهم ترین نقش را خود هیئت‌های مذهبی برعهده دارند.
وی ادامه داد: تأمین زمین‌های با کاربری مذهبی و خیریه برای ساخت مساجد و هیئت‌ها توسط خیران در دستور کار مدیریت ارشد استان قرار خواهد گرفت. استاندار فارس با بیان اینکه استفاده مطلوب از موقوفات برای تقویت و پشتیبانی از فعالیت هیئت‌های مذهبی استان اهمیت دارد، گفت: هرجا هیئت‌های مذهبی فعال هستند، فتنه‌ها و مشکلات اجتماعی کمتر است و مدیریت فرهنگی و اجتماعی به صورت مطلوب تری صورت می‌گیرد.
دکتر ایمانیه با اشاره به اینکه پاسخ به شبهات و تقویت پایه‌های اعتقادی مردم به وسیله هیئت‌های مذهبی به خوبی قابل انجام است، تصریح کرد: حضور هیئت‌های مذهبی در موضوعات اجتماعی مانند ازدواج، طلاق و فرزندآوری موجب موفقیت بیشتر کشور در این عرصه‌ها خواهد شد.
نماینده عالی دولت در استان فارس ادامه داد: مسئولان شهری و سایر مدیران مرتبط باید پراکندگی مجموعه‌های فرهنگی و مذهبی در سطح شهر را بررسی کرده و با مشخص کردن توزیع جغرافیایی آنها، برای جبران کمبودها در این زمینه تدابیر لازم 
را بیندیشند.

 

تاکنون نظری برای این خبر ثبت نشده است!
ثبت نظر جدید
نام و نام خانوادگی  

آدرس ایمیل    

متن نظر  

کد امنیتی