[ فردا را به امروز می آوریم ]
  • آخرین شماره ۱۶۲۱
  • دوره جدید

بازنگری در اقتصاد مرزی ، روزنامه شیراز نوین

سرپرست معاونت هماهنگی امور اقتصادی استانداری فارس گفت: تعاونی‌های مرزنشینان از سوی شورای مبادلات مرزی استان مورد حمایت قرار می‌گیرند.
به گزارش پایگاه اطلاع رسانی استانداری فارس، عبدالعظیم خادم حمزه در دومین جلسه شورای مبادلات مرزی استان فارس بر لزوم پیگیری عضویت نماینده تعاونی‌های مرزنشینان در کارگروه ماده 12 تأکید کرد و خواستار تمدید کارت‌های الکترونیک مرزنشینان تا پایان سال 1401 شد.
وی با بیان اینکه با وجود 15 تعاونی مرزی استان که در شهرستان‌های لامرد، مهر و لارستان مستقر می‌باشند و تاکنون بیش از 137هزار نفر از ساکنان مناطق مرزی موفق به دریافت کارت مبادلات مرزی شده‌اند، از اداره کل صنعت، معدن و تجارت استان خواست تا پس از احصا و دسته بندی مشکلات مرزنشینان و اعلام راهکارهای عملیاتی، نسبت به هماهنگی تشکیل جلسه ای در سازمان توسعه تجارت در سطح ملی برای رفع مشکلات مرزنشینان اقدام شود.
در ادامه خادم حمزه خواستار معافیت تعاونی‌های مرزی تا سقف سهمیه از تعهدات برگشت ارز و افزایش سهم واردات تعاونی‌های مرزی در نقاط محروم شد که لازم است این مصوبات از طریق وزارت صمت پیگیری شود.
سرپرست معاونت هماهنگی امور اقتصادی استانداری فارس در این جلسه از گمرک استان نیز خواست میوه‌های وارداتی توسط تعاونی مرزنشینان را با توجه به فسادپذیری بالا در اسرع وقت ترخیص نمایند.

 

تاکنون نظری برای این خبر ثبت نشده است!
ثبت نظر جدید
نام و نام خانوادگی  

آدرس ایمیل    

متن نظر  

کد امنیتی