[ فردا را به امروز می آوریم ]
  • آخرین شماره ۱۴۶۵
  • دوره جدید

این کارها را هر روز انجام دهید تا پیر نشوید، روزنامه شیراز نوین

همه انسان‌ها دوست دارند که جسم و روح جوانی داشته باشند، ‌این آرزویی غیر ممکن به نظر می‌رسد اما‌ این‌گونه نیست، شما می‌توانید با انجام اقداماتی ساده جوان بمانید.
به گزارش علاج نیوز، سن فقط یک عدد است؛ یعنی شما ممکن است که سن بالایی داشته باشید اما با انجام عادات سالم خودتان را جوان نگه دارید، فقط باید بدانید که چه اقداماتی را انجام دهید تا جوان بمانید. تکرار انجام مواردی که در ادامه به شما معرفی می‌کنیم عاملی برای جلوگیری از پیری هستند.
ورزش ذهن و بدن
بله شما باید جسم و ذهنتان را ورزش دهید. ورزش یک جزء اساسی در سبک زندگی سالم محسوب می‌شود. فواید ورزش منظم بی‌شمار است، مخصوصاً‌ این که برای ذهنتان هم فواید زیادی دارد. در واقع ورزش می‌تواند شبیه یک جادوی معجزه‌گر برای بدن باشد. شما باید سعی کنید تمرینات ‌ایروبیک را در کنار تمرینات با وزنه به انجام برسانید تا جسم قوی و سالمی‌ داشته باشید. در کنارش با انجام کارهای ذهنی؛ ذهنتان را نیز ورزش دهید.
دوری از استرس
استرس باعث می‌شود که همه زحمات‌تان هدر برود. برای ‌این که از استرس جلوگیری کنید، مدیتیشن انجام دهید. سعی کنید به چیزهایی توجه کنید که بیشتر دوست دارید‌. به دنبال انتقال انرژی مثبت باشید و هر کاری که به آن علاقه‌مند هستید را انجام دهید تا استرس از شما دور شود، زیرا استرس باعث ‌ایجاد مشکلات قلبی و فشارخون خواهد شد.
خواب بیشتر
بیشتر بخوابید و بیشتر استراحت کنید تا بدن سالم‌تری داشته باشید. خواب تأثیر زیادی در جوان نگه داشتن شما دارد، ذهنتان را آرام می‌کند، باعث استراحت بیشتر بدنتان می‌شود و شما را از مشکلات بی‌شمار و مختلف دور خواهد کرد.
مصرف بیشتر پروتئین
پروتئین عاملی برای قوی شدن ماهیچه‌ها است. زمانی که شما بدن عضلانی و ماهیچه‌ای داشته باشید؛ قطعاً جوان‌تر نشان می‌دهید. پروتئین همچنین شما را سیر نگه می‌دارد و باعث افزایش انرژی بدنتان می‌شود؛ بنابراین باید سعی کنید که پروتئین رسانی به بدن انجام دهید.
مصرف بیشتر چربی سالم
بله چربی‌های سالم برخلاف چربی‌های مضر برای بدن شما ضروری هستند و شما را بشاش و شاداب نگه می‌دارند. منظور از چربی سالم، چربی موجود در آجیل، آووکادو، غذاهای دریایی و گیاهان حاوی امگا ۳ مانند دانه چیا است که به جلوگیری از آلزایمر و پارکینسون می‌پردازند. همچنین عاملی برای جلوگیری از دیابت خواهند بود.

تاکنون نظری برای این خبر ثبت نشده است!
ثبت نظر جدید
نام و نام خانوادگی  

آدرس ایمیل    

متن نظر  

کد امنیتی