[ فردا را به امروز می آوریم ]
  • آخرین شماره ۱۴۶۹
  • دوره جدید

نماینده روسیه: دور هشتم مذاکرات وین احتمالاً دور پایانی باشد، روزنامه شیراز نوین

میخائیل اولیانوف رئیس هیئت مذاکره کننده روسیه در روند مذاکرات وین، ضمن اشاره به ملاقات روز دوشنبه خود با نماینده اتحادیه اروپا در این مذاکرات، گفت که دور کنونی (هشتم)، احتمالاً دور نهایی این مذاکرات باشد.
به گزارش ایرنا، اولیانوف این مطلب را در صفحه توییتر خود منتشر کرد.
در ادامه رایزنی‌های دیپلماتیک در وین در چهارچوب مذاکره برای لغو تحریم‌های ظالمانه آمریکا، اولیانوف نماینده روسیه نزد سازمان‌های بین المللی در وین، با انریکه مورا معاون دبیر کل سرویس اقدام خارجی اتحادیه اروپا دیدار کرد.
اولیانوف ساعاتی پیش از این دیدار، در قالب ملاقاتی سه‌جانبه، با علی باقری کنی مذاکره کننده ارشد جمهوری اسلامی ایران و وانگ کوان مذاکره کننده ارشد چین دیدار و گفت و گو کرد. قرار است نشست کمیسیون مشترک برجام در وین با حضور هیئت‌های مذاکره کننده ایران و گروه 1+4 در هتل کوبورگ وین برگزار شود. یک منبع نزدیک به تیم مذاکره کننده، به ایرنا گفت: ایران متعهد به دستیابی به یک توافق خوب در کوتاه‌ترین زمان ممکن است اما اسیر ضرب‌الاجل‌های ساختگی نخواهد شد و برای ما حالت اضطراری در مذاکرات وجود ندارد. وی با بیان اینکه پیشرفت حاصل شده درباره متون مربوط به موضوعات هسته‌ای در دور قبل حاکی از تعامل جدی ایران است، افزود: الان نوبت طرف‌های مقابل است تا حسن نیت خود را در رابطه با موضوعات تحریمی نشان دهند. این منبع آگاه خاطرنشان کرد که پیشرفت در این دور از مذاکرات، منوط به رویکرد طرف مقابل است. در همین حال سعید خطیب زاده سخنگوی وزارت امور خارجه در جمع خبرنگاران گفت: امیدوارم این پنجره فرصت را طرف مقابل قدر بداند. ایران برجام را زنده نگه داشت و به رغم همه فشارهای آمریکا خارج نشد. می‌توان گفت به تنهایی این سند بین‌المللی را زنده نگه داشته است ولی این روند را بیش از این نمی‌تواند ادامه دهد. امیدوارم طرف مقابل قدر این فرصت را بداند و برای رفع مؤثر تحریم‌ها به وین بیاید. اگر این اتفاق بیفتد، توافق در دسترس است.

 

تاکنون نظری برای این خبر ثبت نشده است!
ثبت نظر جدید
نام و نام خانوادگی  

آدرس ایمیل    

متن نظر  

کد امنیتی