[ فردا را به امروز می آوریم ]
  • آخرین شماره ۱۴۶۵
  • دوره جدید

بهار گردشگری رسید ، روزنامه شیراز نوین

استاندار فارس گفت: اداره کل میراث فرهنگی و گردشگری و سایر ارگان‌های دخیل در موضوع سفر باید سناریوهای مختلفی برای شرایط مختلف کرونایی داشته باشند و بتوانند سفرهای نوروزی را در شرایط کنونی کرونا یا شرایط بدتر و بهتر از اکنون را مدیریت کنند.
به گزارش شیرازنوین به نقل از پایگاه اطلاع‌رسانی استانداری فارس، دکتر محمدهادی ایمانیه در جلسه ستاد هماهنگی سفرهای نوروزی با اشاره به اینکه در دو سال گذشته شیوع ویروس کرونا مشکلات عدیده‌ای برای همه جامعه ایجاد کرده است، افزود: یکی از این مشکلات تعطیل شدن سفرهای زیارتی و تفریحی است که سبب ایجاد نشاط، طراوت و آرامش در مردم می‌شد.
استاندار فارس با اشاره به روند کاهشی ابتلا به کرونا ابراز امیدواری کرد با تداوم این روند شرایط مناسبی برای گردشگری و سفر 
فراهم شود.
استاندار فارس از همه سازمان‌ها و دستگاه‌های مربوطه خواست آمادگی کامل برای هر شرایطی از جمله هجوم گردشگر در ایام 
نوروز را داشته باشند.
وی عنوان کرد: اداره کل میراث فرهنگی و گردشگری و سایر ارگان‌های دخیل در موضوع سفر باید سناریوهای مختلفی برای شرایط مختلف کرونایی داشته باشند و بتوانند سفرهای نوروزی را در شرایط کنونی کرونا یا شرایط بدتر و بهتر از اکنون را مدیریت کنند.
دکتر ایمانیه با تأکید بر اینکه مشکلات و کاستی‌های موجود در پذیرایی از گردشگران باید در دستور کار دستگاه‌های متولی قرار گیرد، عنوان کرد: مشکلات بیمارستان‌ها و مراکز درمانی توریست‌پذیر، وضعیت بازار، هتل‌ها، مهمان‌پذیرها و... باید بررسی و رفع شود.
وی با بیان اینکه تمیز بودن چهره شهر در ابعاد مختلف از اهمیت ویژه ای برخوردار است، از شهرداری شیراز خواست این مهم را بیش از پیش در ایام نوروز مورد توجه قرار دهد.
دکتر ایمانیه بیان کرد: جمع آوری معتادان متجاهر از سطح شهر شیراز نیز با همکاری نیروی انتظامی در حال انجام است و مقرر شده تا دهه مبارک فجر شاهد وجود صحنه‌های ناهنجار ناشی از حضور معتادان نباشیم. نماینده عالی دولت در استان فارس، با اشاره به اینکه کاهش تصادفات جاده ای از دغدغه‌های مدیریت ارشد استان است، از راهداری، دانشگاه علوم پزشکی و نیروی انتظامی خواست در حرکتی هم افزا و هماهنگ تدابیر لازم را فراهم کنند تا فارس کمترین آمار تصادف طی ۲۰ سال گذشته را در نوروز تجربه کند.
توجه مدیران به مرخصی‌ها، پرداخت‌های معوق پرسنل و سایر برنامه ریزی‌هایی که برای کشیک‌های نوروزی مورد نیاز است، از دیگر مواردی بود که استاندار فارس به آن اشاره کرد و از مدیران دستگاه‌های مربوطه خواست برای تقویت نیروی انسانی این موارد را در دستور کار قرار دهند.
وی همچنین اظهار کرد: هماهنگی‌های لازم با فرمانداران برای تشکیل ستاد سفرهای نوروزی و آمادگی شهرستان‌ها انجام شود.
دکتر ایمانیه از مسئولان آموزش و پرورش و شهرداری‌های استان خواست جلساتی به منظور هماهنگی اسکان مسافران برگزار کنند.وی تأکید کرد: بی تردید هم افزایی بین سازمان‌ها و دستگاه‌ها و تقسیم وظایف بین آنها سبب نتیجه بخش بودن فعالیت‌ها خواهد شد.

 

تاکنون نظری برای این خبر ثبت نشده است!
ثبت نظر جدید
نام و نام خانوادگی  

آدرس ایمیل    

متن نظر  

کد امنیتی