[ فردا را به امروز می آوریم ]
  • آخرین شماره ۱۴۶۵
  • دوره جدید

مدیر جهاد کشاورزی خرامه: ۱۷ کیلوگرم زعفران برداشت شد، روزنامه شیراز نوین

مدیر جهاد کشاورزی شهرستان خرامه با بیان اینکه برداشت زعفران از اواسط آبان ماه تا پایان آذر ماه ادامه داشت، گفت: ۱۷ کیلوگرم زعفران خشک در مزارع این شهرستان 
تولید شد.
به گزارش روابط عمومی مدیریت جهاد کشاورزی شهرستان خرامه، ایرج دهقانی با اشاره به سطح ۱۰.۴ هکتاری کشت زعفران در خرامه ابراز کرد: سطح کاشت گران‌بهاترین ادویه جهان در این منطقه نسبت به سال گذشته ۲۴.۵ درصد افزایش یافته است.
این مقام مسئول کاهش سهم اشتغال بخش کشاورزی را یک تهدید جدی برای اقتصاد کشور دانست و اظهار کرد: اجرای طرح الگوی کشت زعفران زمینه اشتغال 2080 نفر روز از ساکنان شهرستان را فراهم ساخت.
دهقانی از محدودیت منابع آبی به عنوان بحران اصلی حوزه کشاورزی نام برد و خاطرنشان کرد: اصلاح الگوی کشت و به‌کارگیری روش‌های نوین آبیاری استراتژی بهینه تولید پایدار در مواجهه با خشک‌سالی محسوب می‌شود.
مدیر جهاد کشاورزی شهرستان خرامه بر اثربخشی توسعه بازارهای صادراتی زعفران ایرانی در ارزآوری و بهبود معیشت مردم تأکید کرد و افزود: برندسازی مؤثر و حرفه ای طلای سرخ و ارتقای وضعیت زنجیره ارزش زعفران در کشور، راه‌حل برون رفت از چالش‌های موجود در حوزه تجارت جهانی 
خواهد بود.

 

تاکنون نظری برای این خبر ثبت نشده است!
ثبت نظر جدید
نام و نام خانوادگی  

آدرس ایمیل    

متن نظر  

کد امنیتی