[ فردا را به امروز می آوریم ]
  • آخرین شماره ۱۴۶۵
  • دوره جدید

هشدار سطح قرمز برای فارس، روزنامه شیراز نوین

سرپرست اداره کل هواشناسی فارس از تداوم فعالیت سامانه بارشی در آسمان سراسر استان از بامداد یکشنبه ۱۲ دی خبر داد و گفت: به دلیل نوع مخاطرات احتمالی، سطح قرمز هواشناسی اعلام شده است.
سعید رنجبر در جمع خبرنگاران با اشاره به وضعیت جوی فارس، گفت: دیروز شنبه یازدهم دی‌ماه آسمان استان صاف تا قسمتی ابری بود و به تدریج از شب شاهد افزایش ابر و در بعدازظهر نواحی شرق و شمال شرق شاهد وزش 
باد بودیم.
او با بیان اینکه برای امروز یکشنبه ۱۲ دی‌ماه آسمان استان ابری همراه با بارندگی در تمام نقاط استان، شدت بارش‌ها در جنوب به ویژه جنوب غرب است که همراه با رعدوبرق است، افزود: در مناطق سردسیر شمالی و برخی نقاط مرکز و شرق بارش‌ها به صورت برف است.
رنجبر ادامه داد: روز دوشنبه ۱۳ دی هم بارش‌ها را تا نیمه روز خواهیم داشت که به تدریج سامانه از جنوب استان خارج خواهد شد و از روز سه‌شنبه به بعد هم بارش‌های پراکنده در استان وجود دارد.
سرپرست اداره کل هواشناسی فارس اظهار کرد: با فعالیت این سامانه لغزندگی محورها، احتمال آب‌گرفتگی معابر و یخ زدگی محورهای کوهستانی پیش بینی می‌شود.
رنجبر عنوان کرد: با توجه به این شرایط، توصیه می‌شود از تردد جاده‌ای و فعالیت‌های کوهنوردی خودداری و کشاورزان، عشایر، دامداران و روستاییان از چرای دام در مناطق مرتفع و اتراق در حاشیه رودخانه‌ها و مسیل‌ها و از تردد در ارتفاعات این مناطق پرهیز کنند.
او گفت: کمینه دمای روز گذشته استان صفاشهر با منفی 7 درجه و بیشینه دمای دیروز استان مهر با ۲۴ درجه بالای صفر بوده است.
سرپرست اداره کل هواشناسی فارس بیان کرد: کمینه دمای دیروز شیراز ۲ درجه بالای صفر و بیشینه دمای شیراز ۱۵ درجه بالای صفر بوده است.

تاکنون نظری برای این خبر ثبت نشده است!
ثبت نظر جدید
نام و نام خانوادگی  

آدرس ایمیل    

متن نظر  

کد امنیتی