[ فردا را به امروز می آوریم ]
  • آخرین شماره ۱۴۶۵
  • دوره جدید

نماینده ولی‌فقیه در فارس: ملت امروز نیاز به همدلی و حمایت مدیران دارند، روزنامه شیراز نوین

نماینده ولی‌فقیه در فارس با بیان اینکه ملت امروز نیاز به همدلی و حمایت مدیران دارند، گفت: در منافع مربوط به ملت هیچ کس کوتاهی نکند و این مسائل اکنون جای بیان ندارد. باید به نقطه‌ای برسیم که ما در جهان به عنوان یک کشور مستقل قدرتمند 
شناخته شویم.
به گزارش ایسنا، آیت‌الله لطف‌الله دژکام عصر یکشنبه ۱۲ دی در جلسه شورای اداری استان فارس، با تسلیت سالروز شهادت حضرت فاطمه زهرا(س) و دومین سالگرد سردار دلها، اضافه کرد: وحدت همه نیروهای درون نظام مسئله مهمی است که باید در این روزها و شرایط مورد توجه باشد.
او افزود: وضعیت کشور در مقابل دشمن بیرونی این نیست که یک جناح و جریان جلو برود و یک جریان کنار بنشیند. رویکرد دولت هم همین است که همه با هم برای پیشبرد امور تلاش کنند.
نماینده ولی‌فقیه در فارس همچنین با بیان اینکه ممکن است افراد تیم مدام تغییر کنند اما همه یک تیم هستیم، گفت: آن‌که روی نیمکت ذخیره نشسته هم از همین تیم است؛ بنابراین در تغییر و تحولات نقدها باید منصفانه باشند. گلایه از دولت قبل مشکل را حل نمی‌کند؛ باید مشکل را حل کرد.
او همچنین با بیان اینکه ملت امروز نیاز به همدلی و حمایت مدیران دارند، افزود: در منافع مربوط به ملت هیچ کس کوتاهی نکند و این مسائل اکنون جای بیان ندارد. باید به نقطه‌ای برسیم که ما در جهان به عنوان یک کشور مستقل قدرتمند شناخته شویم.
امام جمعه شیراز با بیان اینکه ۳ گونه منافع داریم، عنوان کرد: نخست منافع الهی و دینی است که این خیر دنیا و آخرت را تأمین می‌کند. در توجه به این منافع نه شخص ضرر می‌کند و نه ملت. منافع ملی گونه دیگری از منافع است که تأمین منافع ملی هم مرحله‌ای از رشد است؛ هرچند که از منافع الهی و دینی یک درجه کمتر است.
آیت‌الله دژکام با بیان اینکه علت اینکه در طول ۲ - ۳ قرن گذشته اروپا و آمریکا جلو افتادند این است که منافع ملی را ارجح بر منافع شخصی دانستند، خاطرنشان کرد: امروز وقت این است که منافع ملی را بر منفعت فردی ترجیح دهیم.
او با بیان اینکه در پایان هم منافع فردی است که گاهی همه چیز قربانی این منافع می‌شود، گفت: باید به گونه‌ای رفتار کنیم که آبروی ملی را حفظ کنیم. منافع ملی باید اولویت داده شود تا به نتیجه مطلوب برسیم.
امان جمعه شیراز با اشاره به تلاش دولت گفت: ما نمی‌گوییم که کار بی‌نقص است، چون هیچ کاری بی‌نقص نیست؛ اما همه باید تلاش و کمک کنند تا نتیجه به نفع کشورمان شود؛ گذشت و احترام و تواضع به خاطر خدا باید سرلوحه رفتار ما باشد.
آیت‌الله دژکام همچنین با تأکید بر حفظ انسجام ملی تصریح کرد: در گام دوم انقلاب این نکات را موردتوجه قرار دهیم تا اهداف انقلاب اسلامی محقق شود و پیش برود.

تاکنون نظری برای این خبر ثبت نشده است!
ثبت نظر جدید
نام و نام خانوادگی  

آدرس ایمیل    

متن نظر  

کد امنیتی