[ فردا را به امروز می آوریم ]
  • آخرین شماره ۱۸۴۴
  • دوره جدید

بُرد و باخت تیم‌های فارس در لیگ برتر هندبال بانوان، روزنامه شیراز نوین

تیم‌های فارس در هفته ۱۲ مسابقات هندبال برتر بانوان کشور برابر حریفان یک بُرد و یک شکست کسب کردند.
به گزارش ایرنا، تیم شاملی کازرون شامگاه جمعه در این شهر میزبان تیم فولاد هرمزگان بود که این بازی با برتری تیم میزبان پایان یافت، هرچند فاصله تیم شاملی با صدر جدول بیشتر شده است.
تیم شاملی در این هفته و در نیمه نخست بازی برابر فولاد هرمزگان با نتیجه ۱۷ بر ۱۳ بازی را به سود خود تمام کردند.
در نیمه دوم بازی هم برتری از آن شاگردان خدیجه قانع، سرمربی تیم شهید شاملی بود و در نهایت هم با نتیجه ۳۵ بر ۲۹ حریف خود را مغلوب کردند و در رده سوم جدول باقی ماندند.
با توجه به اینکه تا پایان مسابقات لیگ برتر، تنها ۲ هفته باقی مانده است و تیم شاملی یک بازی عقب افتاده با تیم غدیر ملایر انتهای جدولی دارد و می‌تواند همچنان امیدوار باشد تا تیم‌های سنگ آهن بافق یزد و سپاهان که در رده اول و دوم جدول جای دارند، امتیاز از دست بدهند تا همچنان نماینده کازرون امیدوار باشد تا فاصله خود با رقیبان کمتر کند.
همچنین تیم شهید چمران لارستان دیگر نماینده فارس در لیگ برتر که با یک تیم جوان و بومی در مسابقات شرکت کرده است در این هفته میزبان تیم سنگ آهن بافق یزد، صدرنشین مسابقات بود که بازی خوبی هم ارائه داد، هرچند در نهایت شکست خورد.
شاگردان معصومه برزکار، سرمربی تیم شهید چمران در نیمه نخست با نتیجه ۱۶ بر ۲۰ بازی را واگذار کردند و در نیمه دوم با وجود تلاشی که برابر صدرنشین انجام دادند در نهایت با نتیجه ۳۰ بر ۲۴ شکست خوردند.
برنامه‌ریزی برای لیگ نوزدهم
لارستانی‌ها، نشان دادند که تیم خوبی دارند که می‌توانند برای لیگ آینده با تقویت تیم، جایگاه بهتری نسبت به این دوره داشته باشند و حتی تیمی را ببندند که بتواند مدعی لیگ برتر دوره نوزدهم باشند.
با پایان یافتن هفته دوازدهم تیم سنگ آهن بافق با ۲۰ امتیاز ،همچنان صدرنشین است، سپاهان اصفهان با ۱۹ امتیاز در تعقیب تیم بافق است و شاملی هم با ۱۷ امتیاز و یک بازی کمتر در رده سوم جدول ایستاده و مترصد از دست دادن امتیاز حریفان در صدر جدول است تا فاصله را کمتر کند.
به‌نظر می‌رسد تیم بافق یزد، شانس زیادی برای قهرمانی نسبت به تیم‌های سپاهان و شهید شاملی دارد، هرچند باید تا پایان مسابقات صبر کرد که چه اتفاقی می‌افتد و جام هجدهم سرانجام به چه تیمی تعلق خواهد گرفت، ضمن اینکه تفاضل گل تیم شاملی نسبت به تیم‌های اول و دوم جدول هم کمتر است.
تیم شهید چمران هم با ۱۰ امتیاز در رده ششم قرار دارد و از بابت سقوط خیالش راحت است چراکه فاصله این تیم با تیم‌های غدیر ملایر و شهرداری ماهان کرمان ۶ امتیاز است و در صورتی که این دو تیم انتهای جدولی ۲بازی باقی‌مانده را با بُرد، پشت بگذارند باز هم تأثیری در عدم سقوطشان نخواهد داشت.
در مسابقات لیگ برتر هندبال زنان، هشت تیم شرکت دارند و پس از انجام ۱۴ بازی تیم قهرمان این مسابقات به‌عنوان نماینده ایران در جام باشگاه‌های آسیا شرکت خواهد کرد.

تاکنون نظری برای این خبر ثبت نشده است!
ثبت نظر جدید
نام و نام خانوادگی  

آدرس ایمیل    

متن نظر  

کد امنیتی