[ فردا را به امروز می آوریم ]
  • آخرین شماره ۱۵۴۹
  • دوره جدید

نیاز ۱۶۰هزار میلیاردی فارس، روزنامه شیراز نوین

نماینده عالی دولت در استان فارس با بیان اینکه برای تحقق رشد ۸درصدی در سال آینده نیازمند ۱۶۰هزار میلیارد تومان سرمایه‌گذاری هستیم، گفت: از این میزان حدود ۸هزار میلیارد تومان از منابع دولتی تأمین می‌شود و برای بقیه باید سرمایه‌گذاری‌های تعاونی و خصوصی را جذب کنیم و بر این اساس دستگاه‌ها باید با چابکی و تلاش زیاد آماده فعالیت گسترده در این زمینه شوند.
به گزارش پایگاه اطلاع رسانی استانداری فارس، دکتر محمدهادی ایمانیه در جلسه شورای اداری استان، با بیان اینکه استفاده از ماسک باید در ادارات به صورت اجباری مورد توجه قرار گیرد، اظهار داشت: با توجه به اینکه کیت‌های تشخیص سویه‌های جدید کرونا جامع نبوده و به میزان کافی وجود ندارد، اگر علائم کرونا در فردی وجود داشت به حساب سویه اُمیکرون بگذارند و مراقبت‌های لازم را انجام دهند. 
استاندار فارس گفت: باید از ورود کارمندانی که تزریق نوبت سوم واکسن را به تعویق انداخته اند به ادارات جلوگیری شود. 
نماینده عالی دولت در استان فارس ادامه داد: استفاده از ماسک توسط فروشندگان در واحدهای صنفی و عدم برگزاری جلسات و مراسم‌ها با فاصله اندک و تعداد زیاد، می‌تواند در کنترل شیوع کرونا مؤثر باشد.
وی با اشاره به اینکه برخی از اعتبارات دستگاه‌ها در اواخر سال توزیع می‌شود، تأکید کرد: مدیران کل دستگاه‌ها باید با حمایت نمایندگان استان در مجلس شورای اسلامی و همکاری وزارتخانه‌ها برای افزایش تخصیص‌های استان تلاش کنند.
استاندار فارس با بیان اینکه ۵۰ درصد از رشد ۸درصدی در بودجه سال آینده ناشی از افزایش بهره وری باید باشد، اظهار داشت: مدیران کل دستگاه‌های اجرایی از هم اکنون باید کمک اساتید دانشگاه‌ها و سایر صاحب نظران، روش‌های افزایش بهره وری در سازمان‌ها را بررسی و اجرایی کنند.
دکتر ایمانیه با اشاره به اینکه در سال آینده صندوق عدالت و پیشرفت در استان‌ها ایجاد خواهد شد، ادامه داد: تقویت منابع این صندوق نیازمند تلاش مدیران استان برای افزایش درآمدها در زمینه‌های مختلف است.
وی تأکید کرد: مدیران استان فارس در راستای بیانیه گام دوم انقلاب اسلامی از جوانان عزیز در کنار خود استفاده کنند؛ زیرا این موضوع مورد درخواست رهبر معظم انقلاب بوده است و به تدریج افراد را برای مدیریت سازمان‌ها آماده می‌کند.
استاندار فارس با اشاره به اینکه برپایی نماز از دستورات قرآنی است و وظیفه مدیران محسوب می‌شود که زمینه‌های نماز خواندن را در جامعه فراهم کنند، ادامه داد: عدم استفاده شخصی از امکانات بیت‌المال، وقت گذاری کافی برای پیگیری مسائل اداری و عدم استفاده از تشریفاتی که از منش مدیران اسلامی و انقلابی دور است، از دیگر مواردی است که انتظار می‌رود مدیران استان توجه کافی به آنها 
داشته باشند.
دکتر ایمانیه با بیان اینکه مدیران استان فارس باید به موضوع ترویج فرهنگ قرائت قرآن توجه ویژه‌ای داشته و با ایجاد جاذبه و محبت، نهضت قرآن خوانی را در دستگاه‌های اجرایی رواج دهند، افزود: تکریم خانواده‌های ایثارگران و رعایت پوشش مناسب بانوان که مورد تأکید قرآن و قانون است، باید مورد توجه مدیران کل دستگاه‌های اجرایی استان باشد.
نماینده عالی دولت در استان فارس با اشاره به اینکه باید سوت زنی در برابر تخلفات اداری رواج پیدا کند، اظهار داشت: باید مکانیزمی ایجاد شود که به محض وقوع تخلفات از آن مطلع شده و بتوانیم با آن مقابله کنیم و افراد را از سقوط به دره تباهی نجات دهیم.
وی با بیان اینکه مکانیزه کردن سیستم اداری موجب شفاف‌سازی و علنی شدن اقدامات دستگاه‌های دولتی می‌شود، تصریح کرد: مکانیزه شدن فرایندهای اداری موجب شفافیت و جلوگیری از بروز فساد خواهد شد و می‌تواند اعتماد عمومی را تقویت کند. 
استاندار فارس با اشاره به اینکه نیازمند برنامه جامع در حوزه‌های مختلف مانند معدن، صنعت، فرهنگ، سلامت، دانش و فناوری هستیم، افزود: برش استانی سند مهندسی فرهنگی الگوی مناسبی است که می‌تواند موردتوجه سایر دستگاه‌ها قرار گیرد. 
دکتر ایمانیه با بیان اینکه دولت سیزدهم با عنوان کار و کرامت وارد عرصه شده است، گفت: در این دولت باید میزان کارآمدی افزایش پیدا کند و کرامت و احترام مردم به عنوان بندگان ارزشمند خداوند و عیال الله باید حفظ شود و رفتار شایسته ای با آنها صورت گیرد.
نماینده عالی دولت در استان فارس با اشاره به اینکه دیدارهای مردمی استاندار به صورت ماهانه در مسجد وکیل برگزار می‌شود، ادامه داد: فرمانداران شهرستان‌های استان نیز دیدارهای مردمی ماهانه را در دستور کار خود قرار دهند و مدیران کل دستگاه‌های اجرایی نیز دیدارهای مردمی را درون دستگاه‌های خود برنامه ریزی کنند. 
وی با بیان اینکه جذب سرمایه گذاری با دو شرط تأمین منافع کشور و رعایت اهداف اسلام و انقلاب اسلامی مورد حمایت جدی مدیریت ارشد استان فارس قرار دارد، گفت: ۹۵ درصد از سرمایه گذاران با رعایت همه شروط وارد عرصه سرمایه‌گذاری می‌شوند و مدیریت استان نیز حامی آنان خواهد بود‌.
استاندار فارس با اشاره به اینکه همه معتادان متجاهر با همکاری دستگاه‌های مسئول و دست‌اندرکاران تا قبل از دهه فجر جمع آوری می‌شوند، اظهار داشت: فرمانداران شهرستان‌های استان باید دقت کنند که مانع از تجمع دوباره معتادان در معابر عمومی شوند. 
دکتر ایمانیه با بیان اینکه فرمانداران شهرستان‌های استان فارس باید در خصوص مرگ ناشی از تصادفات حساس باشند، افزود: زیبنده نیست که هر سال استان فارس رتبه اول مرگ ناشی از تصادفات را در سطح کشور داشته باشد و بر این اساس فرمانداران موظف‌اند تا پایان سال ۳۰ درصد از مرگ ناشی از تصادفات را کاهش دهند و خود را برای کاهش این آمار در نوروز ۱۴۰۱ و تابستان آینده نیز آماده کنند.
نماینده عالی دولت در استان فارس خواستار برخورد پیشگیرانه و علاج‌جویانه در خصوص تجمعات اعتراضی در استان شد و تأکید کرد: نباید شاهد تکرار اشتباهات و تداوم برخی تجمعات در سطح استان باشیم. وی با اشاره به اینکه ارتباط مستمر محترمانه با رسانه‌ها از جمله وظایف مدیران استان فارس است، تصریح کرد: مدیران باید از همکاری با رسانه‌ها به عنوان فرصت طلایی استقبال کنند و علاوه بر شنیدن درددل‌ها و دغدغه‌های مردم، اقدامات و تلاش‌های خود را نیز منعکس کنند تا امید و روحیه به جامعه تزریق شود.
استاندار فارس همچنین با تقدیر از تلاش‌های کادر سلامت در سراسر کشور و اقدامات مناسبی که برای تزریق واکسن و گسترش استفاده از ماسک و سایر اقدامات پیشگیرانه صورت گرفته است، افزود: در ماه‌های اخیر و پس از استقرار دولت سیزدهم با کاهش شدید تعداد مرگ و میر ناشی از کرونا، جان هزاران نفر در این زمینه حفظ شده است که باید از همه دست اندرکاران تقدیر کرد.

 

تاکنون نظری برای این خبر ثبت نشده است!
ثبت نظر جدید
نام و نام خانوادگی  

آدرس ایمیل    

متن نظر  

کد امنیتی