[ فردا را به امروز می آوریم ]
  • آخرین شماره ۱۴۶۹
  • دوره جدید

امام‌جمعه شیراز: نباید اهداف انقلاب را به مسائل مادی گره بزنیم، روزنامه شیراز نوین

نماینده ولی‌فقیه در فارس و امام جمعه شیراز با تأکید بر این نکته که نباید اهداف انقلاب را صرفاً به مسائل مادی گره بزنیم، هدف اصلی انقلاب اسلامی ایران را برگرداندن خداباوری به دنیا عنوان کرد. آیت‌الله لطف‌الله دژکام در خطبه‌های نماز جمعه دیروز شیراز ضمن تسلیت ایام فاطمیه، با اشاره به تفحص ۱۵۰ شهید که به تازگی در شهرهای مختلف از جمله شیراز تشییع شدند، گفت: حضرت علی(ع) در خطبه ۱۸۲ نهج البلاغه می‌فرماید «ای رفیقان شهیدمان یادتان بخیر، شما بودید که قرآن خواندید و برای پیاده شدن قرآن زحمت کشیدید». 
او با بیان اینکه اگر امروز از خدا و اسلام و مسلمانی نامی هست از برکت خون شهداست و این را ما مدیون امام(ره) و شهدا هستیم که اگر آنها ایستادگی نکرده بودند، اکنون این چیزها نبود، تأکید کرد: شهدا مسیر تاریخ را تعیین کردند و نباید خیال کرد که مسئله کمی است؛ چراکه در حالی که همه دنیا با خدا قهر بودند اما امام(ره) و شهدا آمدند و نام خدا و دین را مطرح کردند.
آیت‌الله دژکام با بیان اینکه امام علی(ع) می‌فرماید «رمز موفقیت ما این بود که اعتماد کردند به رهبر خودشان و از او تبعیت کردند تا به هدف رسیدند»، اضافه کرد: امروز مشکلاتی در جامعه ما وجود دارد که راه آن همین است که پیروی کنیم از رهبرمان تا به 
نتیجه برسیم. 
او که معتقد است غیر از این راهی نیست، گفت: مگر رهبر معظم انقلاب نفرموده که راه حل ما در داخل و تکیه بر توان داخلی است؟ باید هشت سال گذشته را ببینیم؛ برخی رفتند تا از مسیر دیگری مشکلات را حل کنند که به نتیجه نرسیدند؛ بنابراین باید اعتماد کنیم به آنچه رهبر عظیم‌الشأن می‌فرماید. 
نماینده ولی‌فقیه در فارس خاطرنشان کرد: گاهی می‌بینیم برخی مسئولان جرئت ایجاد این تحولات را ندارند و آن دستورالعمل‌هایی که رهبر معظم انقلاب اعلام کرده‌اند، روی زمین مانده است.
آیت‌الله دژکام تأکید کرد: آنچه که از نظر عقلی و منطقی و علمی باید انجام شود، باید انجام شود. شاید اولش سخت باشد، اما قطعاً آخرش گشایش و خیر و عزت است.

 

تاکنون نظری برای این خبر ثبت نشده است!
ثبت نظر جدید
نام و نام خانوادگی  

آدرس ایمیل    

متن نظر  

کد امنیتی