[ فردا را به امروز می آوریم ]
  • آخرین شماره ۱۴۷۲
  • دوره جدید

۱۱۳ بانوی کارآفرین در شهرک‌های صنعتی فعال‌اند، روزنامه شیراز نوین

مدیرعامل شرکت شهرک‌های صنعتی فارس از فعالیت 113 بانوی کارآفرین در شهرک‌ها و نواحی صنعتی استان خبر داد و گفت: بانوان کارآفرین در عرصه تولید و اشتغال‌زایی فعالیت مناسبی داشته اند.
به گزارش شیرازنوین به نقل از روابط عمومی شرکت شهرک‌های صنعتی فارس، احد فتوحی در جلسه با مدیرکل امور بانوان و خانواده استانداری فارس افزود: زیرساخت‌ها در 61 شهرک و ناحیه صنعتی برای استقرار فعالیت‌های تولیدی بانوان کارآفرین فراهم است و شرکت شهرک‌های صنعتی فارس نیز پیگیری امور و درخواست‌های آنان را با اولویت انجام می‌دهد.
فتوحی همچنین با اشاره به خدمات صندوق ضمانت سرمایه‌گذاری صنایع کوچک در شهرک‌های صنعتی برای بانوان کارآفرین گفت: صندوق ضمانت سرمایه گذاری صنایع کوچک کسری وثایق کارآفرینانی که برای دریافت تسهیلات با کمبود وثیقه روبه‌رو هستند را صادر می‌کند که در این زمینه برخی بانوان کارآفرین از این ظرفیت استفاده کرده اند.
مدیرعامل شرکت شهرک‌های صنعتی فارس اضافه کرد: همچنین برای بانوان کارآفرین که دارای اختراعات و ابداعات باشند، تخفیف‌هایی در واگذاری زمین اعمال می‌شود.
وی همچنین در ادامه به فعالیت‌های دفتر امور بانوان شرکت شهرک‌های صنعتی فارس اشاره کرد و گفت: بانوان شاغل در شرکت شهرک‌های صنعتی علاوه بر انجام بهینه مسئولیت‌های شغلی، در زمینه مسئولیت‌های اجتماعی نظیر کمک به ایتام و مستمندان، تهیه بسته‌های معیشتی برای نیازمندان، کمک به آزادسازی زندانیان جرائم غیرعمد و نیز همکاری با خیریه‌های سطح شیراز، مشارکت فعال دارند.
مشاور مدیرعامل شرکت شهرک‌های صنعتی فارس در امور بانوان نیز در این جلسه از کسب رتبه برتر توسط امور بانوان شرکت شهرک‌های صنعتی طی سال‌های 96، 97 و 98 در سطح استان خبر داد و گفت: بانوان شاغل در مجموعه شرکت شهرک‌های صنعتی فارس در فعالیت‌های اجتماعی و خیرخواهانه مشارکت مناسبی دارند.
زهرا ایران پور با اشاره به مشارکت بانوان و نیز سایر کارکنان در طرح آزادسازی زندانیان جرائم غیرعمد گفت: در یک سال گذشته 13 نفر از زندانیان جرائم غیرعمد آزاد شده اند.
وی مشارکت بانوان شرکت شهرک‌ها با مجمع خیرین تأمین سلامت استان جهت تهیه اقلام بهداشت خانواده‌های نیازمند، تهیه سبد کالا در ماه مبارک رمضان جهت خانواده‌های نیازمند با همکاری کمیته امداد امام خمینی(ره) و همکاری با کمیته امداد امام خمینی(ره) به منظور تحت پوشش قرار دادن کودکان بی سرپرست را از دیگر فعالیت‌هایی برشمرد که توسط بانوان انجام شده است.
مدیرکل امور بانوان و خانواده استانداری فارس نیز در این جلسه با قدردانی از فعالیت‌های انجام شده در دفتر بانوان شرکت شهرک‌های صنعتی فارس گفت: حضور بانوان کارآفرین در شهرک‌های صنعتی استان امیدبخش است. زهرا یقطین با تأکید بر انجام کار هدفمند و اثربخش در حوزه بانوان و مقابله با آسیب‌های اجتماعی گفت: قطعاً در این زمینه با تعامل با واحدهای صنعتی و بهره گیری از ظرفیت خیران بخش صنعت، می‌توان اقدامات مناسبی در استان انجام داد.
وی همچنین بر لزوم فرهنگ‌سازی و نیز اطلاع رسانی از توانمندی‌های صنایع استان در بخش تأمین کالاهای جهیزیه و ترغیب خانواده‌ها جهت خرید کالاهای تولیدی در استان تأکید کرد و گفت: در این زمینه نیاز است کار بیشتری انجام شود و دفتر امور بانوان و خانواده استانداری نیز همکاری خواهد کرد.

 

تاکنون نظری برای این خبر ثبت نشده است!
ثبت نظر جدید
نام و نام خانوادگی  

آدرس ایمیل    

متن نظر  

کد امنیتی