[ فردا را به امروز می آوریم ]
  • آخرین شماره ۱۶۲۱
  • دوره جدید

دعوت‌نامه پارلمان برای دانشگاه، روزنامه شیراز نوین

 سعیدرضا امیرآبادی- گروه خبر
بررسی اجرای پروژه‌های عمرانی  و مطالعات جامع حمل و نقل و ترافیک کلان شهر شیراز از مهم‌ترین مواردی بود که پارلمان شهری در صحن علنی شورای ششم در دستور کار قرار داد.
به گزارش شیرازنوین، در آوردگاه سی و ششم شورای اسلامی شهر شیراز در خصوص بررسی و تدوین برنامه شهرداری شیراز ارسالی از کمیسیون تلفیق و هماهنگی دستگاه‌ها، با حضور 13 نفر از اعضای شورا بررسی شد و بر اساس این ماده واحده کلیات برنامه توسعه شهرداری شیراز در افق 1404 شامل عناوین اهداف برنامه در راستای تحقق چشم انداز و رویکردهای شورای ششم، مندرج در یک جلد کتاب به شرح پیوست به تصویب اعضای کمیسیون رسید.
در ادامه طرح کمیسیون عمران شورا، درباره الزام شهرداری به اجرای پروژه نواب صفوی ارسالی از کمیسیون‌های مشترک عمران و حمل و نقل و ترافیک شورا به تصویب رسید که بر اساس آن شهرداری شیراز مکلف به اجرای تقاطع نواب صفوی- احمد بن موسی- کمربندی در سه فاز شد. بر این اساس شهرداری شیراز مکلف است با توجه به برنامه زمان‌بندی فاز‌های اجرایی پروژه و با لحاظ اولویت رفع معارض ملکی را در مناطق پنج و نه شهرداری انجام داده و برنامه زمان‌بندی هر سه فاز را به صورت مکتوب ظرف مدت یک ماه به شورای اسلامی شهر ارائه نماید. همچنین شهرداری شیراز مکلف است اتصال راست گرد احمد بن موسی به کمربندی را به صورت غیرهمسطح با رویکرد کاهش طول رمپ پل اصلی نواب، کاهش دو دهانه اجرای این پل، عدم جابه‌جایی تأسیسات واقع در انتهای خیابان نواب، کاهش رفع معارض ملکی جهت اجرای راست گرد کمربندی شرق به خیابان نواب اجرا کند.
در ادامه این جلسه پارلمان شهری لایحه دوفوریتی شهرداری شیراز درباره اخذ مجوز انعقاد قرارداد ادامه و تکمیل بهنگام‌سازی مطالعات جامع حمل و نقل و ترافیک کلان شهر شیراز با دانشگاه علم و صنعت ایران بررسی شد و بر اساس این ماده واحده به شهرداری شیراز اجازه داده می‌شود که نسبت به انعقاد قرارداد «ادامه و تکمیل بهنگام سازی مطالعات جامع حمل و نقل کلان‌شهر شیراز» با دانشگاه علم و صنعت ایران با رعایت آیین نامه معاملات شهرداری اقدام نماید. در صحن علنی شورای اسلامی شهر شیراز طرح کمیسیون اقتصاد و سرمایه گذاری شورا، درباره اختصاص و راه اندازی شعبه ای برای جذب سرمایه گذاران در نمایشگاه بین المللی فارس بررسی شد و بر اساس این ماده واحده اختصاص و راه اندازی مکان یا شعبه‌ای تحت عنوان دفتر جذب سرمایه گذاری در محل شرکت نمایشگاه‌های بین المللی فارس به تصویب رسید و شهرداری شیراز مکلف گردید با تعامل شرکت نمایشگاه‌های بین المللی فارس مکان مناسب را به منظور دفتر جذب سرمایه‌گذاری تعیین نماید و نسبت به راه اندازی و فعال نمودن دفتر جذب به صورت مداوم و مستمر با امکانات و نیروی انسانی موجود در شهرداری اقدام کند و نتیجه اقدامات را به صورت فصلی به استحضار استاندار فارس برساند.
در ادامه طرح کمیسیون اقتصاد و سرمایه گذاری شورا درباره صدور موافقت نامه اعلام ضابطه بر روی اراضی و املاک واقع در شهر شیراز جهت تسهیل در امر سرمایه‌گذاری توسط مالکان و سرمایه گذاران با حضور 13 نفر از اعضای شورا تصویب شد و بر اساس آن شهرداری مکلف گردید بر اساس یک فازبندی مشخص، املاک با مالکیت اشخاص حقیقی، حقوقی، دولتی و... را که ظرفیت و منافع اقتصادی بیشتری جهت سرمایه‌گذاری در شهر شیراز دارد، شناسایی و ظرف مدت یک ماه ضابطه و طرح پیشنهادی را بر اساس میزان تراکم، نوع کاربری و... تحت عنوان اعلام ضابطه به کمیسیون اقتصاد و سرمایه گذاری ارائه نماید. همچنین طرح کمیسیون گردشگری و زیارت شورا، مبنی بر الزام شهرداری شیراز به اعزام هیئتی بیست‌نفره متشکل از مدیران ارشد، میانی و کارشناسان حوزه فرهنگی و فنی به نمایشگاه اکسپو 2020 دبی، بررسی شد و مقرر گردید شهرداری شیراز با رعایت مقررات اقدامات لازم جهت اعزام هیئتی بیست نفره متشکل از مدیران ارشد، مدیران میانی و کارشناسان فرهنگی و فنی به نمایشگاه اکسپو 2020 دبی را به عمل آورد. طرح کمیسیون گردشگری و زیارت شورا، درباره بررسی درخواست مرکز تربیت تفریحی طوبی از دیگر موضوعاتی بود که پارلمان شهری در این هفته به آنها پرداخت.
بر اساس این طرح دراختیارگذاری یکی از باغات تحت تملک شهرداری شیراز به منظور راه اندازی باغ آموزشی، تربیتی، مهارتی و زیست محیطی (مزرعه طوبی) تصمیم گیری شد که بر اساس آن این موضوع جهت بررسی بیشتر به کمیسیون‌های مشترک گردشگری و زیارت و فرهنگی، اجتماعی و ورزشی شورا ارسال گردد.
در پایان طرح کمیسیون مشترک گردشگری و زیارت و سلامت، محیط زیست و خدمات شهری شورا، در خصوص اختصاص قطعه ای مناسب جهت احداث باغ مزار مشاهیر و مفاخر شیراز، با حضور 13 نفر از اعضای شورا بررسی و مقرر شد موضوع جهت بررسی بیشتر به کمیسیون‌های مشترک گردشگری و زیارت، سلامت، محیط زیست و خدمات شهری اعاده گردد و اعضای محترم شورا در وقت قانونی نظرات خود را مکتوب به کمیسیون مشترک مذکور اعلام نمایند.

 

تاکنون نظری برای این خبر ثبت نشده است!
ثبت نظر جدید
نام و نام خانوادگی  

آدرس ایمیل    

متن نظر  

کد امنیتی