[ فردا را به امروز می آوریم ]
  • آخرین شماره ۱۶۵۵
  • دوره جدید

پنج‌قلوها در شیراز به دنیا آمدند، روزنامه شیراز نوین

سه پسر و دو دختر در یک زایمان در بیمارستان حضرت زینب(س) شیراز به دنیا آمدند. سهیلا رفیعی مدیر بیمارستان حضرت زینب(س) شیراز، سه شنبه به ایرنا گفت: مادر ۴۰ساله این نوزادان در زایمان نخست خود هم دوقلوزایی داشته است.
مدیر این بیمارستان تخصصی زایمان و نوزادان در شیراز ادامه داد: زمان بارداری این مادر باردار ۲۸ هفته طول کشید که حال برخی از نوزادان با استفاده از دستگاه‌ها و تجهیزات به کار گرفته شده نسبتاً خوب است.
رفیعی با بیان اینکه وزن نوزادان زیاد مطلوب نیست، اظهار امیدواری کرد بتوان آنها را نگه داشت و به زندگی 
عادی رساند.
دکتر مریم ذوالقدر متخصص زنان و زایمان، پزشک این پنج قلوهاست.  
بزرگ‌ترین مرکز مراقبت‌های ویژه نوزادان جنوب کشور در بیمارستان حضرت زینب(س) شیراز فعال است.
پیش از این، طی سال ۱۴۰۰ سه مورد پنج قلوزایی در بیمارستان حضرت زینب(س) (زینبیه) شیراز گزارش شده است. بنا بر اعلام مسئولان، مستمری بهزیستی برای خانواده‌های پنج‌قلوها برقرار شد اما خانواده‌ها اعلام کردند نیازمند حمایت‌های بیشتری از سوی مسئولان و 
خیران هستند.
یک بانوی جوان شیرازی آبان‌ماه ۱۴۰۰ در بیمارستان زینبیه پنج قلو به دنیا آورد که یکی از فرزندانش فوت شد و چهار فرزند دیگرش سالم متولد شدند.
در موردی دیگر، بانوی ۲۹ساله اهل جویم لارستان شهریورماه ۱۴۰۰ در دومین بارداری خود در این بیمارستان، صاحب پنج فرزند دیگر شد.
قبل از آن نیز، فروردین‌ماه ۱۴۰۰ یک بانوی اهل گله دار در جنوب استان فارس در زایمان زودرس خود در هفته بیست و نهم حاملگی در بیمارستان حضرت زینب(س) شیراز پنج قلو به دنیا آورده بود.

 

تاکنون نظری برای این خبر ثبت نشده است!
ثبت نظر جدید
نام و نام خانوادگی  

آدرس ایمیل    

متن نظر  

کد امنیتی