[ فردا را به امروز می آوریم ]
  • آخرین شماره ۱۴۷۲
  • دوره جدید

آماده عملیات بازسازی هستیم، روزنامه شیراز نوین

معاون بازسازی و مسکن روستایی بنیاد مسکن انقلاب اسلامی خاطرنشان کرد که کار ارزیابی واحد به واحد خسارات مربوط به واحدهای مسکونی در استان‌های درگیر سیل به اتمام رسیده و گزارش نهایی میزان خسارت به دولت ارائه شده است.
مجید جودی در حاشیه بازدید از مناطق سیل‌زده شهرستان لارستان فارس گفت: هم اینک ستاد بازسازی واحدهای خسارت‌دیده در شهر بیرم لارستان راه اندازی‌شده و خسارت دیدگان می‌توانند با مراجعه به این ستاد تمام فرایندهای لازم در خصوص نام‌نویسی و تشکیل پرونده را به صورت یکپارچه انجام دهند.
به گزارش روابط عمومی اداره کل بنیاد مسکن فارس، وی بیان کرد: همچنین با توجه به پیشنهاد بنیاد مسکن انقلاب اسلامی استان فارس، مسئولان شهرستان لامرد یک ستاد دیگر بازسازی نیز از همین هفته در این شهرستان راه اندازی خواهند کرد.
او گفت: بنیاد مسکن انقلاب اسلامی منتظر تصویب اعتبارات و تخصیص از سوی دولت نمی‌ماند و همین هفته از محل اعتبارات داخلی خود کار آواربرداری و بازسازی واحدها را به طور رسمی آغاز خواهد کرد.
معاون بنیاد مسکن کشور، نوید بازسازی زودهنگام مناطق سیل‌زده فارس را داد و گفت: کار بازسازی، احداث و تعمیر منازل مسکونی خسارت‌دیده از سیل اخیر در مناطق جنوبی فارس به ویژه شهر بیرم به‌زودی آغاز خواهد شد.
جودی با اشاره به مکانیسم لازم پرداخت تسهیلات به سیل‌زدگان گفت: بر اساس اعلام رئیس بنیاد مسکن انقلاب اسلامی، مبلغ ۱۸۰میلیون تومان برای هر واحد مسکونی وام با سود چهار درصد پیش بینی شده است.همچنین مبلغی افزون بر ۷۰میلیون تومان به صورت بلاعوض برای منازل تخریبی و تعمیری در اختیار سیل زدگان قرار خواهد گرفت.
وی با بیان اینکه ضمانت برای دریافت وام‌ها به صورت زنجیره‌ای خواهد بود، گفت: مردم نگران نباشند و بنیاد مسکن انقلاب اسلامی تمام نواقص و کمبودها برای تشکیل پرونده‌های مربوط به تسهیلات بانکی را با همکاری سازمان‌های مربوط و بانک‌های عامل انجام می‌دهد. جودی اضافه کرد که از سوی بنیاد مستضعفان برای هر واحد مسکونی حدود هشت تن سیمان رایگان تعلق گرفته که تمهیدات و مجوزهای لازم برای تحویل این مصالح انجام شده است. همچنین تمام امور مربوط به صدور پروانه و سایر استعلام‌ها و پیش نیازهای لازم برای ساخت واحدهای مسکونی به صورت رایگان انجام خواهد شد.
معاون بازسازی مسکن روستایی بنیاد مسکن انقلاب اسلامی گفت: بر اساس برآورد رقمی افزون بر ۲۵۰میلیون تومان اعم از تسهیلات، کمک بلاعوض و استعلامات و مجوزها برای هر واحد مسکونی 
پیش‌بینی می‌شود.

 

تاکنون نظری برای این خبر ثبت نشده است!
ثبت نظر جدید
نام و نام خانوادگی  

آدرس ایمیل    

متن نظر  

کد امنیتی