[ فردا را به امروز می آوریم ]
  • آخرین شماره ۱۴۷۲
  • دوره جدید

مهاجرت معکوس شود، روزنامه شیراز نوین

استاندار فارس با بیان اینکه هدف اصلی از فعالیت‌های محرومیت‌زدایی، جلوگیری از مهاجرت از روستاها به شهرهاست، گفت: اگر این موضوع مورد توجه قرار نگیرد، شاهد گسترش بی رویه شهرها و حاشیه نشینی و در نهایت خالی از جمعیت شدن روستاها خواهیم بود. به گزارش پایگاه اطلاع رسانی استانداری فارس، دکتر محمدهادی ایمانیه در جلسه قرارگاه سازندگی و محرومیت زدایی استان با بیان اینکه مشکل اشتغال و معیشت و مسکن از جمله دلایل اصلی مهاجرت از روستاها محسوب می‌شود، اظهار داشت: باید به صورت همزمان با ایجاد مجتمع‌های مسکونی روستایی و زمینه‌سازی برای گسترش اشتغال‌های متناسب با فضای روستاها، زمینه پایبندی افراد به روستاها و حتی مهاجرت معکوس را فراهم کنیم.
نماینده عالی دولت در استان فارس با تأکید بر اینکه تخصیص اعتبارات محرومیت زدایی استان نباید از هیچ استان دیگری کمتر باشد، گفت: باید با عقد تفاهم نامه با نهادهایی همچون بنیاد برکت، ستاد اجرایی فرمان امام(ره)، بنیاد مستضعفان و... بخشی از اعتبارات مورد نیاز تکمیل طرح‌های محرومیت زدایی را تأمین کنیم.
وی با اشاره به اینکه استان فارس در زمینه مجامع خیران فعالیت‌های قابل توجهی داشته است، ادامه داد: با عقد تفاهم‌نامه با مجامع خیران در بحث سلامت، مدرسه سازی و تأمین مسکن، به صورت مشارکت ۵۰ درصدی با دولت، زمینه اجرای طرح‌های محرومیت زدایی را بیش از گذشته فراهم کنیم. استاندار فارس با تأکید بر اینکه در ساخت طرح‌های ویژه محرومین باید بالاترین سطح کیفیت را لحاظ کنیم، اظهار داشت: از اعتبارات سفر ریاست جمهوری و اعتبارات سیل نیز می‌توان برای تقویت پروژه‌های محرومیت زدایی استفاده کرد. گفتنی است کارگروه بسیج سازندگی استان فارس با ارتقا به قرارگاه سازندگی و محرومیت زدایی به ریاست استاندار فارس، جانشینی فرمانده سپاه فجر استان، دبیری معاون هماهنگی امور عمرانی استانداری و دبیر اجرایی رئیس بسیج سازندگی استان با حضور مدیران دستگاه‌های اجرایی و حاکمیتی به موضوع محرومیت‌زدایی در سطح استان فارس می‌پردازد. در این قرارگاه کمیته عمرانی و زیرساختی با محوریت معاون هماهنگی امور عمرانی و کمیته توسعه اقتصادی با محوریت معاون هماهنگی امور اقتصادی فعالیت 
خواهند کرد.
همچنین مقرر شد مباحث محرومیت زدایی در سطح استان فارس با محوریت قرارگاه سازندگی و محرومیت زدایی و در سطح شیراز با محوریت قرارگاه احمد بن موسی(ع) پیگیری شود.

 

تاکنون نظری برای این خبر ثبت نشده است!
ثبت نظر جدید
نام و نام خانوادگی  

آدرس ایمیل    

متن نظر  

کد امنیتی