[ فردا را به امروز می آوریم ]
  • آخرین شماره ۱۴۷۲
  • دوره جدید

نماینده ولی‌فقیه در فارس: دانشگاه دنبال اصلاحات اجتماعی باشد ، روزنامه شیراز نوین

نماینده ولی‌فقیه در فارس از دانشگاهیان خواست تا جهت گیری جامعه را اصلاح کنند و گفت: نگاه نخبگانی قوی باید جهت گیری صحیح را برای مردم توجیه کند و همه این مسائل از عهده روحانیون به تنهایی خارج است.
آیت‌الله لطف‌الله دژکام در آیین تکریم و معارفه مسئول دفتر نهاد نمایندگی ولی فقیه دانشگاه شیراز بیان کرد: پیامبر اسلام(ص) فرمود «مسلماً هیچ وقت نمی‌توان با مال همه مردم را خشنود کرد».
او افزود: توقعاتی در جامعه به وجود آمده که متأسفانه گاهی هم به آن دامن زده می‌شود؛ در حالی که می‌گوییم کار فرهنگی نیاز است. توقع را آنقدر می‌توان بالا برد که اگر همه بودجه ایران را به یک نفر داد، باز هم در نظر او اندک باشد.
آیت‌الله دژکام خاطرنشان کرد: ادبا، بزرگان و شعرای ما زیاد این مضمون را به کار برده‌اند که «چشم تنگ مرد دنیادوست را، یا قناعت پر کند یا خاک گور».
او اضافه کرد: متأسفانه امروز به قناعت ارزش داده نمی‌شود؛ بلکه حرص زدن ارزشمند شده است. باید فرهنگوران این مسئله را در جامعه جا بیندازند. در مدیریت‌ها هم این موضوع دیده می‌شود؛ در حالی که آمایش برای همین موضوع مطرح شد.
امام جمعه شیراز گفت: لذا با مال نمی‌توان همه خشنودی‌ها را کسب کرد و این جهت گیری اشتباه است و جز به حرص، نارضایتی از زندگی و ناخشنودی از وضعیت موجود نمی‌انجامد.
آیت‌الله دژکام عنوان کرد: اینکه امام(ره) فرمودند «حوزه و دانشگاه باید با هم کارهایی انجام دهند»، یکی از کارها همین است.
او با بیان اینکه با اخلاق می‌توان فراخ شخصیتی داشت و همه را زیر سایه خود جا داد، گفت: طی سال‌های گذشته از خلق حجت‌الاسلام نیری، مسئول پیشین دفتر نهاد نمایندگی ولی‌فقیه در دانشگاه شیراز بهره بردم و نوع ارتباط گیری صمیمی درون و برون دانشگاه یک شاخص ویژه شخصیتی او بود.
نماینده ولی‌فقیه در فارس افزود: ورود مسئول جدید دانشگاه شیراز را هم به فال نیک می‌گیریم و امید است محدودیت‌های کرونایی هم کاهش یابد و شاهد حضور دانشجویان و برگزاری برنامه‌های 
فرهنگی باشیم.
حجت ‌الاسلام مقامی، مسئول نهاد رهبری دانشگاه‌های فارس نیز در این مراسم بیان کرد: گاهی اصرار می‌کنیم اما از اسرار بی‌خبریم.گاهی به کار خیری، خیر می‌گوییم و به بلایی، بله؛ بی‌آنکه بدانیم چه می‌کنیم. او عنوان کرد: رفتن و آمدن‌ها جزو ذات این دنیاست و حکمت‌هایی درون آن نهفته است.
مقامی ادامه داد: دفتر نمایندگی ولی‌فقیه در دانشگاه شیراز از دفاتر موفق استان و کشور محسوب می‌شود که امید این موفقیت تداوم داشته باشد.
در پایان این مراسم ضمن قدردانی از زحمات چندساله حجت‌الاسلام جواد نیری، حجت‌الاسلام نیکخو به عنوان رئیس جدید نهاد نمایندگی ولی‌فقیه در دانشگاه شیراز معرفی شد.

 

تاکنون نظری برای این خبر ثبت نشده است!
ثبت نظر جدید
نام و نام خانوادگی  

آدرس ایمیل    

متن نظر  

کد امنیتی