[ فردا را به امروز می آوریم ]
  • آخرین شماره ۱۴۷۲
  • دوره جدید

مدیرکل آموزش و پرورش فارس: آموزش حضوری جایگزینی ندارد، روزنامه شیراز نوین

دیرکل آموزش و پرورش فارس با تأکید بر اینکه آموزش حضوری هنوز هم جایگزینی ندارد، مدارس فارس را دارای شرایط مناسب برای حضور دانش‌آموزان دانست و خاطرنشان کرد که همه شیوه‌نامه‌های بهداشتی در تمام مدارس رعایت می‌شود.
محمدخلیل عسکری با بیان اینکه اعتقاد داریم هیچ روشی جایگزین آموزش‌های حضوری نمی‌شود، گفت: زمینه لازم برای برگزاری حضوری کلاس‌های درس با رعایت پروتکل‌های بهداشتی در مدارس استان فارس انجام شده و مدیران و معلمان با جدیت شیوه‌نامه‌های بهداشتی ستاد ملی مقابله با کرونا برای آموزش حضوری دانش آموزان را رعایت می‌کنند.
به گزارش روابط عمومی اداره کل آموزش و پرورش فارس، عسکری با بیان اینکه در ابتدای مهرماه مقرر شد که مدارس کم جمعیت روستایی و عشایری آموزش‌های خود را به صورت حضوری دنبال کنند، ادامه داد: در ادامه نیز مقرر شد دیگر مدارس نیز با در نظر گرفتن گروه بندی و رعایت پروتکل‌ها کلاس‌های خود را به صورت حضوری برگزار کنند.
عسکری خاطرنشان کرد: روح حاکم بر تمام بخش‌نامه‌ها و دستورالعمل‌های اجرایی برای برگزاری حضوری کلاس‌های درس، رعایت فاصله گذاری اجتماعی و تهویه مناسب کلاس‌های درس و سایر پروتکل‌های بهداشتی است. او گفت: بر اساس آخرین مصوبه ستاد ملی کرونا نیز مجدداً، مجوز آموزش حضوری مدارس صادر شده است. مدیرکل آموزش و پرورش فارس اضافه کرد: خوشبختانه با هماهنگی‌های انجام شده، معلمان و دبیران سراسر استان به صورت فعال در مدارس حضور دارند و آماده ارائه خدمات آموزشی و تربیتی به صورت حضوری و با رعایت پروتکل‌های بهداشتی هستند. عسکری با اشاره به اینکه حضور دانش آموزان در مدارس اجباری نیست، در عین حال گفت: توصیه جدی حضور آنها برای کاستن آسیب‌های مختلف تعطیلی آموزش حضوری ناشی از دوران کروناست. مدیرکل آموزش و پرورش فارس گفت: تصمیم گیری در رابطه با چگونگی برگزاری آموزش‌های حضوری از جمله گروه بندی دانش آموزان، اولویت‌بندی و ساعت بندی دروس بر عهده شورای مدرسه است.

 

تاکنون نظری برای این خبر ثبت نشده است!
ثبت نظر جدید
نام و نام خانوادگی  

آدرس ایمیل    

متن نظر  

کد امنیتی