[ فردا را به امروز می آوریم ]
  • آخرین شماره ۱۴۷۲
  • دوره جدید

رجب‌زاده مغلوب پایان رأفت شد قشقایی همچنان روی نوار شکست، روزنامه شیراز نوین

 میثم محجوبی - گروه ورزش
هفته چهاردهم لیگ دسته اول فوتبال کشور عصر دیروز با برگزاری 9 دیدار در شهرهای مختلف به انجام رسید که در یکی از این بازی‌ها که در آستارا برگزار شد، شهرداری این شهر میزبان قشقایی شیراز بود.
بازیکنان شهرداری آستارا: نیما علیپور، محمد حسین خسروی، جواد آقایی‌پور، محمد آزاد طلب، حبیب افرا، هاشمی‌فرد، علی مصطفایی، امید سام کن، محمدابراهیم رضازاده، فرشید پاداش، جابر نصیری.
بازیکنان قشقایی شیراز: فرزاد طیبی‌پور، میرمهدی قریشی، امین جوادی مقدم، مهدی داغر، کیخسرو سیاهپور، مجید تاجیک، حامد بحیرایی، تورج آقایاری، هادی خادم، روح‌الله صفویان‌پور، سیدمحمد عابدی.
قشقایی که چند هفته ای است سیر نزولی را طی می‌کند و در چهار دیدار قبلی فقط یک امتیاز کسب کرده بود، در آستارا میهمان تیمی ‌بود که پس از پنج هفته خوب ابتدایی، آن‌ها نیز سیر نزولی را طی کرده و در 8 بازی اخیر تنها چهار امتیاز کسب کرده بودند، اما جایگاه دو تیم کاملاً متفاوت بود. قشقایی همچنان بین تیم‌های بالای جدول قرار داشت و شهرداری تیم سیزدهم جدول بود. امین هاشمی‌فرد بهترین بازیکن فصل گذشته قشقایی در ترکیب شهرداری آستارا قرار داشت.
این دیدار بین دو بازیکن مطرح سال‌های گذشته فوتبال کشور برگزار شد. پایان رأفت ستاره سابق تیم‌های ملوان و پرسپولیس سرمربی شهرداری آستارا بود و مهدی رجب‌زاده بازیکن بزرگ و کاپیتان تیم‌های فجرشهیدسپاسی و ذوب آهن، روی نیمکت قشقایی نشسته بود.
بازی با قضاوت محمدباقر پورباقر، بابک خسروی، علی اُلفتی و شاهین یزدانی آغاز شد و کریم اصغرزاده نیز نظارت بر کار داوران را بر عهده داشت. بازی طوفانی آغاز شد و در همان دقایق ابتدایی سه توپ از خط دروازه‌ها عبور کرد که سهم قشقایی یک گل بود.
فرشید پاداش که سابقه آقای گلی در مسابقات لیگ یک را دارد، زننده هر دو گل شهرداری بود. او ابتدا در دقیقه 19 توپی را در عمق دفاع قشقایی تصاحب کرد و با یک ضربه دقیق گل اول را به ثمر رساند. سه دقیقه بعد روی یک ضد حمله مجدداً در محوطه جریمه صاحب توپ شد و از زاویه بسته به زیبایی گل دوم را به ثمر رساند. در دقیقه 24 هم سید محمد عابدی پشت مدافعان آستارا صاحب توپ شد و با یک ضربه دقیق دروازه میزبان را فرو ریخت. بازی با نتیجه دو بر یک به سود شهرداری آستارا دنبال می‌شد و قشقایی در اواخر نیمه اول می‌توانست گل تساوی را به ثمر برساند. در دقیقه 37 روی پرتاب اوت بلند کیخسرو سیاهپور، هادی خادم در موقعیت مناسب گلزنی قرار گرفت اما ضربه او پس از برخورد با مدافع میزبان به کرنر رفت. در آخرین دقیقه نیمه اول نیز مصطفایی بازیکن آستارا در عمق دفاع قشقایی نفوذ کرد اما ضربه او را فرزاد طیبی‌پور به راحتی مهار کرد تا نیمه اول با همان نتیجه دو بر یک به سود شهرداری به پایان برسد. داور مسابقه برای نیمه اول این مسابقه سه دقیقه وقت اضافه منظور کرد اما در دقیقه دوم سوت پایان را به صدا در آورد. در دقیقه 58 فرصت عالی فرشید پاداش با حضور به موقع مهدی داغر خنثی شد تا قشقایی سومین گل را دریافت نکند. در ادامه تیم قشقایی نتوانست آن‌طور که باید و شاید فشاری به دروازه حریف وارد کند که منجر به فروپاشی دروازه شود. در دقیقه 89 مهدی رجب‌زاده یکی از گلزنان مؤثر خود یعنی افشین امیری را به جای گلزن این بازی خود سیدمحمد عابدی وارد بازی کرد. در دقیقه 94 آخرین موقعیت قشقایی هم با ضربه‌ای از کنار دروازه به بیرون رفت تا بازی با همان نتیجه دو بر یک به سود میزبان به پایان برسد.
قشقایی با این شکست در امتیاز 20 باقی ماند و شهرداری نیز 17 امتیازی شد. با توجه به پیروزی تیم‌های مس شهربابک و پارس جنوبی جم، قشقایی دو پله دیگر در جدول سقوط کرد و در رتبه نهم جدول ایستاد.

 

تاکنون نظری برای این خبر ثبت نشده است!
ثبت نظر جدید
نام و نام خانوادگی  

آدرس ایمیل    

متن نظر  

کد امنیتی