[ فردا را به امروز می آوریم ]
  • آخرین شماره ۱۴۷۲
  • دوره جدید

فدراسیون فوتبال: در حذف تیم‌ها از لیگ قهرمانان آسیا دخیل نبودیم، روزنامه شیراز نوین

سخنگوی فدراسیون فوتبال تأکید کرد، این فدراسیون در حذف استقلال، پرسپولیس و گل‌گهر از لیگ قهرمانان آسیا دخیل نبوده است.
حسین شریفی پس از پایان جلسه هیئت رئیسه فدراسیون فوتبال اظهار داشت: از ساعت 9 دیروز (چهارشنبه) جلسه هیئت رئیسه برگزار شد و اعضا درباره بحث‌های مختلف صحبت کردند و تصمیم‌های مختلفی گرفته شد که متنوع بود. مهمترین آن‌ها، بحث سیستم ویدیویی VAR بود که مورد بررسی واقع شد. به‌زودی فراخوان شرکت‌های واجدشرایط را منتشر خواهیم کرد و یکی از آن‌ها انتخاب خواهد شد. نکته قابل توجه این است که VAR یکی از نیازهای داوری به شمار می‌آید و شخص رئیس فدراسیون روی این مسئله تأکید داشت. فیفا نیز دو ماه پیش شرایط را در حوزه VAR تغییر داد و اعلام کرد هر کشوری که می‌تواند VAR را توسعه بدهد، درخواست بدهد. اگر در این مدت شرکت ایرانی نیز بتواند این اتفاق را رقم بزند باعث افتخار خواهد بود و در اولویت قرار می‌گیرد. بحث حضور شرکت‌های خارجی به صورت مستقیم یا حضور نمایندگان‌شان متفاوت خواهد بود.
وی افزود: کمیته فنی و توسعه یکی از بحث‌های دیروز بود و در نهایت بیژن ذوالفقارنسب به‌عنوان رئیس این کمیته معرفی شد. این کمیته تشکیل جلسه خواهد داد تا روند تیم‌های ملی را مورد بررسی قرار دهد. با توجه به شرایطی که برای ما در حوزه زیرساخت پیش رو است تصمیم اعضای هیئت رئیسه بر این بود تا کمیته موقتی تحت عنوان کمیته عمران و توسعه زیرساخت تشکیل شود که مسئولیت آن به عباس صوفی واگذار شد. ایشان رئیس هیئت فوتبال همدان است و قبلاً شهردار این شهر بوده. علی صانعی نیز به‌عنوان سرمربی زیر 19 سال پسران فوتسال انتخاب شد. جا دارد به شکل ویژه از دوست خوبم سیدمحمد ناظم‌الشریعه تشکر کنم که در این سال‌ها به‌عنوان سرمربی تیم ملی فوتسال فعالیت کرد. با تصمیم هیئت رئیسه و بررسی عملکرد تیم ملی در جام جهانی در لیتوانی تصمیم بر این شد که وحید شمسایی به‌عنوان سرمربی تیم ملی انتخاب شود.
سخنگوی فدراسیون فوتبال در واکنش به اظهارات حمید سجادی وزیر ورزش و جوانان مبنی بر اینکه فدراسیون پاسخگو نیست، گفت: روز گذشته به اتفاق عزیزی خادم در سفر استانی به گیلان بودیم و متأسفانه توفیق نبود که خدمت وزیر ورزش باشیم. فدراسیون خودش را متولی فوتبال می‌داند و هر جایی نیاز به پاسخگویی باشد، حضور خواهیم داشت. اگر در این مورد کم و کاستی وجود داشته است و پاسخ‌هایی داده شده از سوی کمیته بدوی یا استیناف کاستی داشته است، عذرخواهی می‌کنم، ولی فرایندی نبوده که فدراسیون فوتبال دخیل بوده باشد. مثال نقض آن، گل‌‌گهر سیرجان است. این باشگاه از سوی کمیته بدوی فدراسیون تأیید شد و به این باشگاه مجوز دادند، ولی وقتی مورد بررسی‌های AFC قرار گرفت، مجوز لغو شد. فدراسیون در این مدت تلاش خود را کرده است تا باشگاه‌ها در لیگ قهرمانان آسیا حضور داشته باشند، ولی از باشگاه‌ها نیز خواهش می‌کنیم پای کار بیایند و اقدامات لازم را انجام دهند و یک بار برای همیشه موارد الزام برطرف شود. نباید سال بعد در این زمان درگیر چنین بحثی باشیم که چه تیمی ‌مجوز می‌گیرد یا نمی‌گیرد. نمی‌دانم وزیر ورزش کدام بخش را مدنظر قرار دارد، ولی ایشان به‌عنوان مقام عالی ورزش هر بخشی را مدنظر داشته باشند که شفاف نبوده است، توضیح داده خواهد شد.

تاکنون نظری برای این خبر ثبت نشده است!
ثبت نظر جدید
نام و نام خانوادگی  

آدرس ایمیل    

متن نظر  

کد امنیتی