[ فردا را به امروز می آوریم ]
  • آخرین شماره ۱۵۴۸
  • دوره جدید

سرپرست دانشگاه علوم‌پزشکی شیراز: مردم نشانه‌های بیماری تنفسی را جدی بگیرند، روزنامه شیراز نوین

سرپرست دانشگاه علوم پزشکی شیراز، از مردم استان فارس خواست تا بروز هرگونه نشانه‌ای از بیماری‌های تنفسی را جدی گرفته و بدون هدر دادن فرصت، به پزشک خانواده یا نزدیک‌ترین مرکز ۱۶ساعته در محل سکونت خود مراجعه کنند.
سید وحید حسینی در چهارصد و هفتاد و سومین نشست ستاد دانشگاهی مدیریت بیماری کووید ۱۹، با هشدار نسبت به گسترش سویه اُمیکرون در جامعه، بی توجهی نسبت به این تهدید را به منزله خطر مواجهه با بحرانی جدی در استان فارس دانست.
او با اشاره به خیز آهسته موارد افزایش ابتلا به ویروس کرونا در استان فارس، افزود: راهکار مهم حفاظتی در شرایط کنونی، افزایش توجه عمومی نسبت به خطر این بیماری با جدی گرفتن علائم ابتلا به بیماری و مراجعه به موقع به پزشک است تا از پیشرفت علائم بیماری و بستری شدن پیشگیری شود.
حسینی فصل سرما و خطر ابتلا به بیماری آنفولانزا را دیگر ضرورت رعایت شیوه نامه‌های بهداشتی عنوان کرد و گفت: به دلیل مشابهت علائم ابتلا به سرماخوردگی، آنفولانزا و سویه اُمیکرون، ضروری ترین اقدام در صورت بروز نشانه‌های بیماری، مراجعه به موقع به پزشک خانواده و مراکز ۱۶ساعته است.
سرپرست دانشگاه علوم پزشکی شیراز همکاری، همدلی و مشارکت مردم در رعایت شیوه نامه‌های بهداشتی و دریافت دوز سوم واکسن ویروس کرونا را در پیشگیری از ابتلا به این بیماری مؤثر عنوان کرد.
او از افراد دارای بیماری‌های زمینه‌ای خواست تا مراقبت از خود در برابر این بیماری را جدی گرفته و با تکمیل فرایند واکسیناسیون، رعایت کامل شیوه نامه‌های بهداشتی، پرهیز از ترددهای غیرضروری و حضور در مکان‌های شلوغ، مانع از ابتلای خود به این بیماری و درگیری با پیامدهای بعدی آن شوند.
حسینی همچنین با ابراز نگرانی از کاهش رعایت شیوه نامه‌های بهداشتی در برابر ویروس کرونا، خروج از وضعیت نامناسب کرونایی در استان را نیازمند مشارکت، همکاری و همدلی بیش از پیش 
مردم دانست.
سرپرست دانشگاه علوم پزشکی شیراز همچنین وضعیت آمار ابتلا به ویروس کرونا و جان‌باختگان این بیماری در شیراز و مناطق مختلف استان، روند انجام تست‌های pcr در مراکز ۱۶ساعته، تست‌های سریع، فعالیت آزمایشگاه‌های تشخیصی کووید ۱۹ و اقدامات کارگروه‌های مختلف ستاد دانشگاهی مدیریت بیماری کووید ۱۹ را 
ارزیابی کرد.

 

تاکنون نظری برای این خبر ثبت نشده است!
ثبت نظر جدید
نام و نام خانوادگی  

آدرس ایمیل    

متن نظر  

کد امنیتی