[ فردا را به امروز می آوریم ]
  • آخرین شماره ۱۵۴۸
  • دوره جدید

ازدواج تسهیل شود ، روزنامه شیراز نوین

استاندار فارس گفت: تشویق و تسهیل ازدواج باید توسط دانشگاه‌های استان به صورت جدی پیگیری شود و دستورکار قرار گیرد.
به گزارش پایگاه اطلاع رسانی استانداری فارس، دکتر محمدهادی ایمانیه در جلسه رؤسای دانشگاه‌های استان، با بیان اینکه ایجاد ساختار برای پیگیری ازدواج دانشجویی در دانشگاه‌ها باید صورت گیرد، اظهار داشت: مباحث سخت افزاری ترویج ازدواج باید توسط معاونت فرهنگی یا دانشجویی دانشگاه‌ها پیگیری شود و مباحث نرم‌افزاری نیز توسط نهاد نمایندگی مقام معظم رهبری در دانشگاه‌های استان برنامه‌ریزی خواهد شد.
نماینده عالی دولت در استان فارس با اشاره به اینکه موضوع مسکن، وام مسکن و تشویق خیران بزرگوار برای حضور در عرصه ترویج ازدواج باید توسط دانشگاه‌های استان صورت گیرد، افزود: در تمام فرایند‌های دانشگاهی باید موضوع تشویق به ازدواج و ترجیح متأهلان لحاظ شود.
وی با بیان اینکه حضور دانشجویان مجرد در طرح جهش تولید مسکن به شرط تأهل در زمان تحویل ممکن شده است، گفت: تسهیلات مختلفی که برای ازدواج دانشجویان فراهم شده است، باید توسط روابط عمومی‌های دانشگاه‌های استان و رسانه‌ها اطلاع رسانی شود. استاندار فارس با اشاره به اینکه میزان حمایت بانک‌های استان از ازدواج جوانان باید بررسی شود، ادامه داد: برای ترغیب و تشویق جوانان به ازدواج باید امید به آینده، کارآفرینی و چشم انداز مثبت شغلی برای جوانان تقویت شود و بیان خاطرات اساتید دانشگاه برای دانشجویان به عنوان الگو مورد توجه قرار گیرد.
دکتر ایمانیه با تأکید بر اینکه درس آموزش خانواده در دانشگاه‌ها باید متحول شود، اظهار داشت: این موضوع با محوریت نهاد نمایندگی مقام معظم رهبری در دانشگاه و با کسب مجوز از مسئولان ذی‌ربط صورت گیرد.
نماینده عالی دولت در استان فارس افزود: مراسم ازدواج دانشجویی مشترک دانشگاه‌های استان باید در تابستان سال آینده با شکوه هرچه تمام‌تر برگزار شود و تلاش شود با اطلاع رسانی مناسب و گسترده و تشویق دانشجویان شاهد رشد قابل توجهی نسبت به گذشته شاهد باشیم.

 

تاکنون نظری برای این خبر ثبت نشده است!
ثبت نظر جدید
نام و نام خانوادگی  

آدرس ایمیل    

متن نظر  

کد امنیتی