[ فردا را به امروز می آوریم ]
  • آخرین شماره ۱۶۱۵
  • دوره جدید

عجیب و جذاب؛ شهری شبیه یک انسان، روزنامه شیراز نوین

در میان شهرهای عجیب و دیدنی دنیا، نام یکی از شهرهای ایتالیا به دلیلی متفاوت سر زبان‌ها افتاده و بسیاری آن را شهر دست و پا دار می‌نامند.
به گزارش نمناک، تا به‌حال شهرهای مختلف شگفت انگیزی را به شما معرفی کرده‌ایم اما شهری که در این قسمت درموردش خواهیم گفت، متفاوت است و شکل و شمایلی جالب دارد.
سنتوریپ یک شهر کوچک در ایتالیا است که شکل و شمایل منحصر به فردی دارد و درست مثل انسان غول پیکری است که درازکش خوابیده است. یک عکاس 32 ساله به نام «پیو اندرا پری» اخیراً یک شکل منحصر به فرد از این شهر را کشف کرده و زمانی این اتفاق افتاد که بر فراز آسمان‌ها از این منطقه عکس گرفت. او در وهله اول متوجه یک شکل عجیب از این شهر شد؛ این اتفاق زمانی بود که آن را در گوگل ارث جست‌وجو کرد تا اینکه تصمیم گرفت خودش عکسی از این شهر را به ثبت برساند و آن را در شبکه‌‌های اجتماعی منتشر کند که خیلی سریع هم وایرال شد.
زمانی که بر فراز آسمان‌ها رفت تا بتواند از این شهر عکس بگیرد، متوجه شد که این شهر از قسمت بالا شبیه یک انسان است و دست و پا دارد. خیلی‌ها باور نمی‌کردند که این عکس واقعیت داشته باشد تا اینکه با جست‌وجو‌های مختلف این قضیه به اثبات رسید و همه بعد از آن به گوگل ارث مراجعه کردند تا از آن جا هم نمای بالای این شهر را ببینند. این عکاس به خاطر ثبت این عکسِ جذاب؛ به شهرت زیادی دست پیدا کرد.
سنتوریپ ، شهری در منطقه سیسیل ایتالیا است. این شهر در ارتفاع ۷۳۲ متری بر روی خط الرأس بین رودخانه‌های سیمتو و دیتینو، در شمال غربی کاتانیا قرار دارد.ساکنان باستانی سنتوریپ که توسیدید مورخ یونانی آن را شهر سیکولی (قبیله باستانی سیسیلی) نامید، با آتن علیه سیراکوز متحد شد. Centuripae مستقل از سیراکوز باقی ماند، به استثنای دوره‌ای که تحت سلطه آگاتوکلس و حاکم  مستبد سیراکوس  بود،این وضعیت برقرار بود تا زمانی که در جنگ اول پونیک توسط روم به تصرف درآمد. ظاهراً این شهر در جنگ روم علیه سکستوس پومپیوس، پسر پومپه بزرگ، دچار مشکلاتی بود و رونق خود را از دست داده بود.
در سال ۱۲۳۳ توسط فردریک دوم (که پس از آن اکثر ساکنان به آگوستا نقل مکان کردند) تا حدی ویران شد، خرابی شهر توسط چارلز آنجو تکمیل شد. بعداً توسط فرانچسکو مونکادا ، استان آدرنو (کنونی آدرانو) بازسازی شد و تا سال ۱۸۱۳ توسط فرزندان وی به عنوان یک استان اداره می‌شد. پس از جنگ جهانی دوم، این شهر رونق گرفت. چهره تاریخی شهر حفظ شده و بقایای شهر کلاسیک شامل خانه‌های هلنیستی با نقاشی‌های دیواری، حمام و آب انبارها و چندین دیوار زیرسازی، بیشتر مربوط به دوره رومی‌، در دامنه‌های شیب‌دار واقع  است. 
موزه تاریخی این شهر هم آثاری از دوران هلنیستی، گلدان‌های ظریف رنگ آمیزی شده محلی و آثار بسیاری از مقبره‌های حفاری شده در منطقه را به نمایش گذارده‌اند. کشاورزی (غلات) و معدن گچ و سنگ مرمر از اصلی‌ترین فعالیت‌های اقتصادی است و چشمه‌های معدنی متعدد محلی در آن وجود دارد.

تاکنون نظری برای این خبر ثبت نشده است!
ثبت نظر جدید
نام و نام خانوادگی  

آدرس ایمیل    

متن نظر  

کد امنیتی