[ فردا را به امروز می آوریم ]
  • آخرین شماره ۱۵۴۸
  • دوره جدید

برپایی جشنواره بزرگ حرکات پایه ژیمناستیک استان فارس، روزنامه شیراز نوین

جشنواره حرکات پایه ژیمناستیک فارس با حضور ۴۰0 ورزشکار دختر و پسر در رده‌های سنی ۴ تا ۶ سال برگزار شد.
به گزارش ایسنا و به نقل از روابط عمومی ‌هیئت ژیمناستیک استان فارس، جشنواره حرکات پایه ژیمناستیک باشگاه‌های استان فارس با حضور دکتر صفرپور سرپرست اداره کل ورزش و جوانان استان فارس، علی اکبر سلطانی و سرکار خانم افسانه خواست خدایی دو تن از اعضای شورای شهر شیراز در مجموعه ورزشی لاله برگزار شد.
سعیدرضا کیخا رئیس هیئت ژیمناستیک استان در خصوص برپایی جشنواره حرکات پایه ژیمناستیک اظهار داشت: همواره از رشته ژیمناستیک با شعارهای زیبایی همچون ژیمناستیک دروازه ورود به تمام رشته‌های ورزشی، ژیمناستیک الفبای ورزش و ...، مبنی بر پایه و مادر بودن این ورزش یاد می‌شود اما این شعارها هیچ گاه عملیاتی نمی‌شوند. اعتقاد دارم که برای اجرایی شدن این شعارها ابتدا باید از برنامه‌ریزی منسجم در خانواده ژیمناستیک شروع کرد و سپس در این مسیر از سایر ارگان‌ها همچون آموزش و پرورش، شهرداری و ... کمک گرفت.
وی ادامه داد: ما در هیئت ژیمناستیک استان برنامه اصلی خود را به رده‌های سنی پایه اختصاص دادیم تا در آینده شاهد شکوفایی ژیمناستیک استان فارس در سطح کشور باشیم. هرچند برای رده‌های نوجوانان، جوانان و بزرگ‌سالان نیز برنامه‌هایی همچون برگزاری مسابقات، اعزام به رقابت‌های کشوری و ... را در نظر داریم، اما تمرکز اصلی خود را به رده‌های سنی پایه اختصاص داده‌ایم.
کیخا افزود: قهرمانان بزرگی همچون برادران گرایی، امید نوروزی، بهداد سلیمی، حمید سوریان، هادی ساعی و ... از فیلتر ژیمناستیک عبور کردند و در رشته‌های خود به قهرمانی جهان و المپیک دست یافتند. اینکه می‌بینیم یک فوتبالیست، کشتی‌گیر یا رزمی‌کار پس از پیروزی از حرکات آکروباتیک استفاده می‌کنند، به همین دلیل است که آن‌ها آمادگی جسمانی خود را در ژیمناستیک کسب کرده و سپس در رشته‌های مورد علاقه خود به موفقیت رسیده‌اند.
رئیس هیئت ژیمناستیک استان فارس در ادامه بیان کرد: ما بر مبنای همین هدف، که توجه هر چه بیشتر به رده‌های پایه ژیمناستیک است، نخستین رویداد بزرگ خود را جشنواره حرکات پایه ژیمناستیک در سطح باشگاه‌های استان قرار دادیم که با همکاری مدیریت تربیت بدنی شهرداری شیراز برگزار کردیم. در این جشنواره ۲۵ باشگاه ژیمناستیک از سراسر استان شامل شهرستان‌های شیراز، کازرون، داراب، مرودشت،خرم بید، زرقان، فسا، ارسنجان، نی‌ریز، خرامه و اقلید، نزدیک به ۴۰۰ ورزشکار دختر و پسر در رده‌های سنی ۴ تا ۶ سال شرکت داشتند که در چند ایستگاه، فاکتورهای آمادگی جسمانی آن‌ها شامل انعطاف، قدرت، سرعت، چابکی و هماهنگی عصب و عضله مورد ارزیابی قرار گرفت.
سعیدرضا کیخا با اشاره به استقبال کم نظیر ورزشکاران و خانواده‌های آن‌ها از این جشنواره افزود: از استقبال بسیار خوب علاقه‌مندان به ژیمناستیک نهایت بهره‌برداری انجام شد. اعضای کمیته استعدادیابی هیئت که شامل مربیان با تجربه‌ای هستند در ایستگاه‌های آمادگی جسمانی مستقر و ورزشکاران مستعد شناسایی شدند که با حمایت از آن‌ها و برگزاری کلاس‌های آموزشی بتوانیم این عزیزان را در مسیر مناسبی هدایت کنیم تا زمینه افتخارآفرینی برای ورزش استان در آینده فراهم شود. رئیس هیئت ژیمناستیک استان فارس در پایان از زحمات اعضای هیئت ژیمناستیک استان و مدیریت تربیت بدنی شهرداری شیراز که در برپایی این جشنواره تلاش نمودند قدردانی نمود.

 

تاکنون نظری برای این خبر ثبت نشده است!
ثبت نظر جدید
نام و نام خانوادگی  

آدرس ایمیل    

متن نظر  

کد امنیتی