[ فردا را به امروز می آوریم ]
  • آخرین شماره ۱۸۳۷
  • دوره جدید

۴۰ بیمار جدید کرونایی بستری شدند، روزنامه شیراز نوین

مدیر روابط‌عمومی دانشگاه علوم‌پزشکی و خدمات بهداشتی درمانی شیراز طی اطلاعیه‌ای، آخرین وضعیت ویروس کرونا در استان فارس را از ابتدای شیوع تا روز سه‌شنبه پنجم اردیبهشت ۱۴۰۲، اعلام کرد.
به گزارش شیرازنوین، ابوذر پاریزی گفت: از ابتدای شیوع این بیماری تاکنون، 2میلیون و ۲۷۵هزار و ۲۱۸ تست تشخیصی مولکولی و تست سریع در آزمایشگاه‌های استان تهیه شده که با بررسی نمونه‌های انجام‌شده، ۶۶۴هزار و ۴۱۸ بیمار مثبت شناسایی شده است.
او افزود: از مجموع تست‌های انجام‌شده از ابتدای شیوع تاکنون، یک‌میلیون و ۸۴۳هزار و ۲۸۴ تست تشخیصی مولکولی بوده که ۵۳۵هزار و ۳۵ بیمار مثبت قطعی شناسایی شده است؛ همچنین از ابتدای آغاز طرح شهید حاج «قاسم سلیمانی» تاکنون، ۴۳۱هزار و ۹۳۴ مورد تست سریع انجام شده و ۱۲۹هزار و ۳۸۳ بیمار مثبت شناسایی شده است. به گفته پاریزی، با بستری ۴۰ بیمار جدید طی ۲۴ ساعت گذشته، هم‌اکنون ۱۸۷ بیمار مثبت و مشکوک دارای علائم در بیمارستان‌های استان بستری هستند که از این تعداد، ۳۰ بیمار به دلیل وخامت شرایط جسمی، در بخش‌های ICU مراقبت‌های ویژه درمانی دریافت می‌کنند. مدیر روابط عمومی دانشگاه علوم‌پزشکی شیراز خاطرنشان کرد که خوشبختانه در ۲۴ ساعت گذشته، مورد جدید فوت ناشی از کووید ۱۹ در فارس گزارش نشده و مجموع جان‌باختگان ناشی از کووید ۱۹ از ابتدای شیوع بیماری تاکنون، هشت‌هزار و ۲۰۱ نفر است.
همچنین از ابتدای شیوع این بیماری تاکنون، ۶۵۶هزار و ۱۳۳ هم‌استانی مبتلا به کووید ۱۹ بهبود یافته‌اند که از بیمارستان‌ها ترخیص یا از ایزوله خانگی خارج شده‌اند. در حال حاضر مجموع تعداد دوز تزریق‌شده واکسن کرونا در شهرستان‌های زیرمجموعه دانشگاه علوم‌پزشکی و خدمات بهداشتی درمانی شیراز با احتساب چهار دوز، به هشت‌میلیون و ۲۹۰هزار و ۳۹۹ دوز رسیده که از این تعداد سه‌میلیون و ۴۳۵هزار و ۴۱۰ دوز نوبت اول، سه‌میلیون و ۱۴۲هزار و ۴۲۲ دوز نوبت دوم، یک‌میلیون و ۵۷۶هزار و ۲۲۱ دوز نوبت سوم و ۱۳۶هزار و ۳۴۶ دوز یادآور واکسن بوده است.

 

تاکنون نظری برای این خبر ثبت نشده است!
ثبت نظر جدید
نام و نام خانوادگی  

آدرس ایمیل    

متن نظر  

کد امنیتی