[ فردا را به امروز می آوریم ]
  • آخرین شماره ۱۵۴۶
  • دوره جدید

چرخ تولید باید بچرخد، روزنامه شیراز نوین

نماینده شیراز و زرقان در مجلس شورای اسلامی در یک نشست مشترک با مدیرعامل شرکت شهرک‌های صنعتی و نماینده سازمان‌های صمت، جهاد و بانک‌های فارس، خواستار تعیین تکلیف واحدهای تولیدی راکد و نیمه راکد شد.
به گزارش دریافتی شیرازنوین، ابراهیم عزیزی در نشستی که در محل شرکت شهرک‌های صنعتی فارس و با حضور نمایندگان ادارات صمت، جهاد کشاورزی، بانک و مدیر عامل شرکت‌های شهرک صنعتی استان، برگزار شد، اظهار کرد: ظرف دو هفته مشکلات واحدهای راکد و نیمه‌راکد توسط ادارات صمت، جهاد کشاورزی و بانک بررسی و در نشست بعدی تعیین تکلیف شود.
او با بیان اینکه ۲۲۳۵ واحد باید هرچه سریع تر تعیین تکلیف شوند، گفت: اگر به صورت کلی نگاه کنیم، این تعداد واحد یعنی حدود ۱۰ درصد جمعیت شیراز و این آمار بالایی است و نمی‌توان نسبت به آن بی تفاوت بود.
نماینده مردم شیراز و زرقان در مجلس شورای اسلامی با اشاره به عوارض و آسیب‌های اجتماعی ناشی از بیکاری و نبود رونق تولید نیز بیان کرد: این بلاتکلیفی‌ها موجب ناامنی اقتصادی و اجتماعی خواهد شد؛ چراکه بیکاری عامل بسیاری از مشکلات امروز است.
عزیزی با اشاره به ضربه خوردن استان فارس از تعطیلی واحدهای صنعتی خاطرنشان کرد: متأسفانه در طول سال‌های گذشته کارخانه‌های بزرگی چون آی تی آی، آی تی ام سی، کابل‌سازی، لامپ‌سازی، گوشت، آزمایش و... به دلیل مدیریت‌های ناکارآمد تعطیل یا نیمه تعطیل شد که ضربات جبران ناپذیری به اقتصاد فارس وارد کرد. او خاطرنشان کرد: امروز نباید بگذاریم حتی یک واحد صنعتی تعطیل شود؛ بلکه باید با هم افزایی و وحدت و انسجام همه دستگاه‌ها مشکلات واحدهای تولیدی را حل و فصل کرد.
نماینده شیراز و زرقان در مجلس شورای اسلامی تأکید کرد: امروز نجات یک واحد تولیدی از هر اقدامی واجب تر است؛ چراکه رونق تولید روی همه شئون تأثیرگذار است.
ابراهیم عزیزی با تأکید بر لزوم اصلاح زیرساخت‌های تولید و اقداماتی که نمایندگان در این راستا دنبال کرده‌اند، افزود: انتظاری که از کارشناسان و مدیران دستگاه‌هاست، این است که مشکلات واحدهای تولیدی را با نگاه حل موانع دنبال کنند و برای آن وقت بگذارند.

 

تاکنون نظری برای این خبر ثبت نشده است!
ثبت نظر جدید
نام و نام خانوادگی  

آدرس ایمیل    

متن نظر  

کد امنیتی