[ فردا را به امروز می آوریم ]
  • آخرین شماره ۱۵۴۶
  • دوره جدید

تقدیر از مدال‌آور فارس در مسابقات ملی مهارت، روزنامه شیراز نوین

در آیین اختتامیه نوزدهمین دوره مسابقات ملی مهارت که با حضور حجت اله عبدالملکی، وزیر تعاون، کار و رفاه اجتماعی و جمعی از مسئولان ارشد کشوری در محل سالن هفده شهریور وزارت کار برگزار شد، از نفرات برتر کشور در 33 رشته مهارتی تقدیر به عمل آمد.
به گزارش روابط عمومی آموزش فنی و حرفه ای استان فارس در این مراسم، آرمان نصیرزاده، نفر اول رشته آشپزی نوزدهمین دوره مسابقات ملی مهارت، تندیس، جایزه و لوح تقدیر خود را از دستان وزیر تعاون، کار و رفاه اجتماعی دریافت کرد.
حجت اله عبدالملکی در اختتامیه نوزدهمین مسابقات ملی مهارت اظهار کرد: امروز در سطح اقتصاد، مخصوصاً اقتصاد خانواده و اقتصاد ملی، مهارت نقش مؤثری دارد و اشتغال به شدت وابسته به عنصر مهارت است. وی مهارت را یکی از عناصر اشتغال پایدار و تأثیرگذار در تولید ملی دانسته و گفت: هرچه مهارت افزایش یابد، بهره وری در تولید هم بالا می‌رود و همه فاکتورهای اقتصادی، رفاهی و معیشتی رشد می‌کند. وزیر تعاون، کار و رفاه اجتماعی تصریح کرد: در ارتباط با تقویت تولید و اشتغال، به موضوع آموزش و مهارت نیروی کار توجه و در همین زمینه فعالیت‌هایی در سازمان آموزش فنی و حرفه‌ای کشور آغاز کرده‌ایم که از جمله آنها تسهیل و تسریع تأسیس آموزشگاه‌های آزاد فنی و حرفه‌ای در سراسر کشور است. به گفته حجت اله عبدالملکی، در هجدهمین دوره مسابقات جهانی مهارت در کازان روسیه از کشور ایران تنها ۱۰ رشته امکان رقابت پیدا کردند، ولی در مسابقات شانگهای چین در ۳۳ رشته شرکت کنندگان به رقابت می‌پردازند. عبدالملکی در مراسم رونمایی از سایت رسمی مسابقات ملی مهارت از دو خبر خوش برای نخبگان مهارتی مسابقات جهانی مهارت خبر داد و گفت: غیر از جوایز متعارفی که در نظر گرفته شده، این خبر را اعلام می‌کنیم که هر یک از شرکت کنندگان مسابقات شانگهای چین که موفق به کسب مدال شوند، در صورت تمایل به عنوان مربی فنی و حرفه ای استخدام و شاغل می‌شوند. هر شرکت کننده ای که به مدال طلا نائل شود نیز یک دستگاه خودروی سمند به وی اهدا خواهد شد.
غلامحسین حسینی‌نیا، معاون وزیر تعاون، کار و رفاه اجتماعی و رئیس سازمان آموزش فنی و حرفه ای کشور نیز در اختتامیه نوزدهمین مسابقات ملی مهارت گفت: این مسابقات رویدادی است که در چهار مرحله شهرستانی، استانی، کشوری و جهانی مطابق با استاندارد‌های جهانی و با هدف ترویج فرهنگ مهارت آموزی برگزار می‌شود. دکتر حسینی نیا گفت: با برگزاری مسابقات ملی مهارت بایستی بستر مناسبی را برای ارتقای سطح کیفی مهارت‌های حرفه‌ای فراهم کنیم تا به کشف استعداد‌های مهارتی 
دست یابیم.
معاون وزیر تعاون، کار و رفاه اجتماعی بیان داشت: پس از برگزاری اردوی آماده سازی مسابقات جهانی، نفر‌ات برتر تیم ملی جمهوری اسلامی ایران را برای حضور در چهل و ششمین دوره مسابقات جهانی شانگهای چین تشکیل می‌دهند.
شایان ذکر است شرکت کنندگان استان فارس در نوزدهمین دوره مسابقات ملی مهارت که به صورت غیرمتمرکز و به میزبانی 13 استان برگزار شد، موفق به کسب یک مدال طلا در حرفه آشپزی، 2 مدال نقره در رشته‌های اتصالات چوبی و الکترونیک، 2 مدال برنز در رشته رباتیک و 2 دیپلم افتخار در رشته‌های فناوری طراحی گرافیک و نقاشی خودرو شدند.

 

تاکنون نظری برای این خبر ثبت نشده است!
ثبت نظر جدید
نام و نام خانوادگی  

آدرس ایمیل    

متن نظر  

کد امنیتی