[ فردا را به امروز می آوریم ]
  • آخرین شماره ۱۵۴۷
  • دوره جدید

روش پاک کردن لکه روغن ماشین از لباس و سطوح، روزنامه شیراز نوین

جوش شیرین
جوش شیرین را روی لکه روغن بمالید، 20 یا 30 دقیقه صبر کنید تا جذب شود و سپس از شیلنگ خود برای شست‌وشوی محل استفاده کنید. اگر پاک نشد، جوش شیرین بیشتری روی لکه روغن بریزید و بعد از نیم ساعت، از یک برس مرطوب و سفت برای تمیز کردن محل استفاده و سپس آن را با آب بشویید.
سرکه و روغن نباتی
اگر جوش شیرین مشکل شما را برطرف نکرد، مقداری سرکه و روغن نباتی استفاده کنید.ابتدا سرکه را روی روغن بریزید و اجازه دهید چند دقیقه بماند، به همان شیوه‌ای که در دستورالعمل جوش شیرین استفاده کردید.
اگر این کار یعنی سرکه به تنهایی کارساز نبود، روغن نباتی را امتحان کنید و روی سرکه کمی ‌روغن نباتی بریزید تا روغن با روغن مقابله کرده و لکه پاک شود.
مایع پاک‌کننده
دلیل این که مایع شوینده یک راه مؤثر برای از بین بردن لکه‌های روغن روی بتن است به رفتار مولکول‌ها و فرایندهای شیمیایی مربوط می‌شود. مواد شوینده را مستقیم روی لکه روغن بریزید و آب اضافه کنید و با یک برس سخت و آب آن را بشویید.
خمیرهای دست‌ساز
می‌توانید با آسیاب کردن مواد جاذب مانند تالک یا خاک اره به صورت پودر و سپس مخلوط کردن آن با ترکیبی از صابون و آب داغ، خمیر درست کنید سپس روی لکه روغن، آب بریزید و خمیر را روی لکه بمالید و بگذارید خیس بخورد، پس از خشک شدن با استفاده از یک برس سخت محل را تمیز کنید. اگر بار اول لکه از بین نرفت، تسلیم نشوید، این روند را تکرار و دوباره امتحان کنید.
پاک‌کننده چربی زدا
اگر برای از بین بردن لکه‌های روغن روی بتن به روش تهاجمی‌تری نیاز دارید، از یک پاک کننده یا چربی‌زدا استفاده کنید.می‌توانید چربی‌زدا را از فروشگاه‌ها تهیه کنید.چربی‌زدا شامل صابون قلیایی غلیظ است،صابون روغن را شل می‌کند و باعث می‌شود کثیفی راحت‌تر شسته شود.
بخارشو
یکی از روش‌ها برای از بین بردن لکه روغن از روی زمین، پارکینگ و حیاط استفاده از یک بخارشو است. گرمای بخارشو، می‌تواند روغن را به مایع تبدیل و فشار حاصل از آن می‌تواند لکه را از روی زمین پاک کند.
کوکاکولا
برخی افراد سال‌ها پیش از کوکاکولا به‌عنوان پاک‌کننده و لکه‌بر استفاده می‌کردند، اما اثربخشی آن به‌عنوان پاک‌کننده لکه‌های روغن هنوز یک راز است. اگر بودجه کمی دارید، استفاده از کوکاکولای قدیمی ‌ممکن است کم هزینه‌ترین و ساده‌ترین راه حل باشد.
دو قوطی کوکاکولا روی لکه روغن ریخته و یک روز به آن فرصت دهید تا جادوی خود را انجام دهد،سپس با آب آن را بشویید اگر لکه از بین نرفت، چند قوطی دیگر روی محل بریزید و 24 ساعت دیگر صبر کنید.
تری سدیم فسفات
برای از بین بردن لکه روغن از روی زمین، با استفاده از تری سدیم فسفات و آب، یک خمیر درست کنید و این خمیر را روی لکه روغن بمالید تا 30 دقیقه روی لکه بماند و روغن را جذب کند. زمین را با آب بشویید.هنگام استفاده از این ماده احتیاط کنید.
پودر لباسشویی
برای خلاص شدن از شرّ لکه‌های روغن از پودر شوینده استفاده نمایید و لکه‌ها را به طور کامل با مواد شوینده لباس بپوشانید،سپس کمی ‌آب بریزید تا پودرها خیس بخورد، مواد شوینده را روی لکه بمالید و بگذارید حداقل 1 ساعت بماند،لکه‌ها را با آب داغ بشویید و در صورت لزوم این فرایند را تکرار کنید.
جوهر نمک
جوهر نمک یا موریاتیک اسید، یکی از مؤثرترین راه‌ها برای پاک کردن لکه روغنی از روی زمین است. برای پاک کردن لکه روغنی از روی زمین جوهر نمک را روی لکه بریزید و اجازه دهید چند دقیقه بماند، سپس با برس و آب لکه را بشویید. برای امتحان کردن این روش حتماً از دستکش محافظ استفاده کنید.

 

تاکنون نظری برای این خبر ثبت نشده است!
ثبت نظر جدید
نام و نام خانوادگی  

آدرس ایمیل    

متن نظر  

کد امنیتی