[ فردا را به امروز می آوریم ]
  • آخرین شماره ۱۵۵۱
  • دوره جدید

رتبه‌بندی روی ریل اجرا، روزنامه شیراز نوین

رئیس مجمع نمایندگان فارس با بیان اینکه ایرادات مطرح شده از سوی شورای نگهبان به رتبه بندی معلمان به زودی مرتفع خواهد شد، گفت: پیش بینی ما این است که این قانون تا پایان بهمن یا قبل از سال جدید اجرایی شود.
علیرضا پاک‌فطرت در نشست هم اندیشی مجمع نمایندگان مردم فارس در مجلس شورای اسلامی با مدیرکل و اعضای شورای معاونین آموزش و پرورش این استان، گفت: وزارت آموزش و پرورش را مادر و مرجع تمام وزارتخانه‌های کشور می‌دانیم و نقشی که سیستم تعلیم و تربیت در راستای رشد کشور می‌تواند ایفا کند، بی بدیل و بی جایگزین است.
به گزارش دریافتی شیرازنوین، او افزود: باور داریم توسعه‌یافتگی هر جامعه و کشوری به آموزش و پرورش آن کشور بستگی دارد و در راستای این امر مجلس یازدهم توجه ویژه ای به این مسئله داشته است.
رئیس مجمع نمایندگان فارس گفت: طرح رتبه بندی معلمان را که سال‌ها مغفول مانده بود، مجلس یازدهم پیگیری کرده و تا حصول نتیجه پای کار ایستاده است.
پاک‌فطرت عنوان کرد: پیش بینی ما این است که تا پایان بهمن یا قبل از عید امسال مسئله رتبه بندی معلمان برای اجرا به وزارت آموزش و پرورش ابلاغ شود.
او خاطرنشان کرد: رئیس جمهور نیز همواره بر نظام هماهنگ پرداخت عادلانه تأکید کرده است و نسبت به تهیه و ارائه لایحه ای به مجلس برای تحول نظام پرداخت عمومی قول مساعد داده‌اند. رئیس مجمع نمایندگان فارس گفت: اعتقاد داریم حقوق و دستمزد را باید به راندمان، سختی و ارزش کار داد و تعیین حقوق صرفاً با تکیه بر ساعات کاری باعث کاهش انگیزه و کیفیت کار خواهد شد. پاک‌فطرت با بیان اینکه باید نخبگان را وارد آموزش و پرورش کنیم، افزود: بنا به فرموده مقام معظم رهبری باید معلمان از طریق دانشگاه فرهنگیان وارد آموزش و پرورش شوند. او گفت: آسیب شناسی مسائل تربیتی و آموزشی آموزش و پرورش باید در اولویت کار مسئولان این سیستم قرار گیرد تا بدانیم چرا در این نقطه ایستاده‌ایم و چه راهکارهایی برای برون رفت از آن داریم.
رئیس مجمع نمایندگان فارس عنوان کرد: کمی سازی آموزش و نمره گذاری کار دانش آموزان یک آفت بزرگ برای آموزش و پرورش است و باعث اضطراب تحصیلی و گاهی حتی ترک تحصیل می‌شود.
پاک‌فطرت ادامه داد: مسائل تربیتی باید محور اصلی فعالیت‌های آموزش و پرورش فارس باشد تا دانش آموزانی اخلاق مدار و فعال و متعهد به ارزش‌های اسلامی در جامعه تربیت کنیم. نماینده مردم ممسنی و رستم در مجلس شورای اسلامی نیز در این جلسه گفت: انتظار داریم یک تحولی مبتنی بر گفتمان انقلاب اسلامی در آموزش و پرورش فارس انجام شود.
فرهاد طهماسبی افزود: آموزش و پرورش فارس ظرفیت بزرگی برای ارتقا و رشد دارد و انتظار است با برنامه ریزی مناسب این آموزش و پرورش را به نقطه ای که شایسته آن است، برسانیم. نماینده مردم مرودشت، ارسنجان و پاسارگاد در مجلس شورای اسلامی نیز گفت: باید تفکر انقلابی در بدنه آموزش و پرورش به ویژه در بین معلمان ترویج یابد.
جلال رشیدی کوچی افزود: پتانسیل‌های عظیمی در آموزش و پرورش وجود دارد که می‌تواند درآمدزا باشد و بخشی از مشکلات مالی ادارات آموزش و پرورش را حل و فصل کند. 

تاکنون نظری برای این خبر ثبت نشده است!
ثبت نظر جدید
نام و نام خانوادگی  

آدرس ایمیل    

متن نظر  

کد امنیتی