[ فردا را به امروز می آوریم ]
  • آخرین شماره ۱۵۵۱
  • دوره جدید

فرید عابدی : دست‌هـای آلـوده، بازیکنـان بی‌کیفیـت به تیم‌ها قالب می‌کنند، روزنامه شیراز نوین

 میثم محجوبی - گروه ورزش
ستاره سابق خط حمله تیم برق شیراز، کرونا را یکی از علل اصلی افت کیفیت فوتبال ایران در فصل جاری می‌داند.
فرید عابدی در گفت‌وگو با شیراز نوین اظهار داشت: افت کیفیت لیگ برتر در وهله اول به خاطر کروناست که جلوی ورود تماشاگران به استادیوم‌ها را گرفته است. تیم‌های پرهواداری مثل استقلال، پرسپولیس، سپاهان، تراکتور، نفت و سایرین، نمی‌توانند از وجود تماشاگرانشان سود ببرند و همین مسئله توانسته روی کیفیت بازی‌ها اثر منفی بگذارد.
مهاجم سابق برق شیراز افزود: مورد بعدی کم شدن نخبه‌ها در تیم‌های ماست. متأسفانه مدتی است که در فوتبال ایران، استفاده از جوان‌های کارنامه‌دار و نخبه به مشکل خورده و دست‌های آلوده‌ای که در فوتبال وجود دارد، باعث می‌شود بازیکنانی به تیم‌ها قالب شوند که سطح کیفی مناسبی ندارند. 
وی گفت: لیگ برتر، لیگ نخبه‌هاست و آن تیمی ‌موفق است که بتواند نخبه‌های باتجربه را با نخبه‌های جوان به بهترین شکل چیدمان کرده و جلو برود. الآن تیمی ‌مثل استقلال خیلی خوب توانسته این بالانس را ایجاد کند و با نظم و‌ هارمونی خوبی پیش می‌رود. بین تمام نقاطش هماهنگی ایجاد شده و بازیکنان جوان کنار با تجربه‌ها سطح بالایی را رقم زده‌اند. البته از پرسپولیس و بازی روان و تاکتیکی‌اش هم نمی‌شود گذشت اما نمی‌توان این مسئله را نادیده گرفت که پرسپولیس آن تیم قهرمان 5 دوره اخیر نیست. 
عابدی در خصوص تیم فجر نیز گفت: فجر با پشتیبانی خوبی که دارد و از طرفی با محدودیت در بودجه، قطعاً مجبور است به بازیکنان سرباز رو بیاورد و یا بازیکنانی که از نظر مالی سطح توقع پایین‌تری دارند. امسال به جز چند بازیکن، سایر بازیکنان در سطح امثال احمدرضا زنده روح نیستند و می‌بینید که این تیم نتوانسته انتظارات را برآورده کند. نمی‌شود کسی در کادر فنی یا مدیریتی باشگاه را هم محکوم کرد. البته فجر در بعضی بازی‌هایی که روی زمین خوب برگزار شده، توانسته فوتبالش را به حریف دیکته کند اما این تیم اگر می‌خواهد در نیم فصل دوم، نتایج ضعیف قبلی را جبران کند باید در تمام خطوطش تقویت شود.
از این بازیکن فیروزآبادی که در دهه 80 در لیگ برتر ایران خوش می‌درخشید، درباره تیم ملی و سرمربی کرواتش نیز پرسیدیم که پاسخ داد: به رغم مخالفت‌هایی که از همان ابتدا با آقای اسکوچیچ می‌شد، اما من با توجه به تجربه خوبی که فوتبال ایران از مربیان کروات دارد، به ایشان هم امیدوار بودم. خوشبختانه اعتماد فدراسیون به ایشان جواب داد و توانستیم بازی‌های زیادی را پیروز شویم. ما قطعاً هنوز به آن درجه‌ای نرسیدیم که از لحاظ تاکتیک پذیری مثل کره و ژاپن حرف اول را بزنیم اما آرام آرام در حال نزدیک شدن به شرایط خوب هستیم.
فرید عابدی در پایان صحبت‌هایش، یکی از بازیکنان فوتبال ایران را به عنوان الگوی تمام فوتبالیست‌ها معرفی کرد و گفت: از تمام بازیکنان لیگ برتر می‌خواهم به وحید امیری نگاه کنند. 
این حرف همیشه در دلم بوده و می‌گویم درود بر شرف این بازیکن، پولی که می‌گیرد و شیر مادرش حلالش باشد. چه از نظر اخلاقی و چه فنی، می‌تواند الگوی تمام فوتبالیست‌های کشور باشد. طرز تفکر حرفه‌ای، فیزیک بدنی همیشه آماده و بار فنی بالا. به‌نظر من ایشان فراتر از فوتبال ایران است و می‌توانم بگویم تنها لژیونر ایرانی حاضر در لیگ برتر ایران است، چون حق او حضور در لیگ‌های خوب اروپایی است.

 

تاکنون نظری برای این خبر ثبت نشده است!
ثبت نظر جدید
نام و نام خانوادگی  

آدرس ایمیل    

متن نظر  

کد امنیتی