[ فردا را به امروز می آوریم ]
  • آخرین شماره ۱۶۱۵
  • دوره جدید

مدیرعامل جدید شرکت آبفا استان فارس منصوب شد، روزنامه شیراز نوین

در آیینی با حضور جمعی از مدیران ارشد شرکت مهندسی آبفا کشور و استان فارس، مدیرعامل جدید شرکت آبفا استان فارس معرفی و از خدمات مدیرعامل سابق این شرکت تقدیر شد. به گزارش روابط عمومی شرکت آبفا استان فارس، در آیینی با حضور شاهین پاکروح معاون مهندسی و توسعه، پاک ضمیر مشاور و مدیرکل دفتر مدیرعامل شرکت مهندسی آب و فاضلاب کشور، لقمانی معاون گردشگری و امور زائرین استانداری و جمعی از مدیران عامل صنعت آب و برق استان فارس، طی حکمی از سوی حمیدرضا جانباز رئیس مجمع عمومی و مدیرعامل شرکت مهندسی آبفا کشور، علی جان صادق پور به عنوان مدیرعامل شرکت آبفا استان فارس منصوب و از خدمات علی بوستانی مدیرعامل سابق این شرکت تجلیل شد. 
گزارش روابط عمومی شرکت آبفا استان فارس حاکی است، در این مراسم شاهین پاکروح معاون مهندسی و توسعه شرکت مهندسی آبفا کشور طی سخنانی، ضمن تبریک به مناسبت ولادت باسعادت حضرت فاطمه(س) و روز زن، به ترسیم تاریخچه ای جامع از شرکت‌های آبفا پرداخت و اظهار داشت: بحمدالله امروز پس از 30 سال از تشکیل شرکت‌های آبفا توانسته ایم با به‌کارگیری طرح‌های مطالعاتی،  مدیریت دانش و تخصص، خواسته‌های مشترکینمان را در حوزه آب و فاضلاب از جمله تأمین و ایجاد زیرساخت در حوزه آب و همین‌طور جمع آوری، انتقال و تصفیه فاضلاب، اجابت کنیم. وی افزود: در دولت سیزدهم با تکیه بر اصل تأثیرگذاری، پروژه‌های مهمی در کشور تعریف شده است که از اهم آن می‌توان به 87 پروژه بزرگ آب‌رسانی شهری و بیش از 10هزار پروژه آب‌رسانی روستایی در روستاهای محروم کشور اشاره نمود. پاکروح در ادامه از برنامه‌ریزی دولت و مجلس برای تأمین مالی این پروژه‌ها نیز خبر داد و از همراهی مجلس با دولت در این خصوص ابراز خشنودی نمود. 
گزارش روابط عمومی آبفا فارس حاکی است، معاون مهندسی و توسعه شرکت مهندسی آبفا کشور در بخش دیگری از بیانات خود، گفت: آنچه در حوزه تأمین و توزیع آب باید موردتوجه باشد، بحث مدیریت آب است. ما امروز صرفاً با اتکا به پروژه‌های توسعه ای نخواهیم توانست تقاضای آب را جواب‌گو باشیم. در این برهه آنچه که همه ما شاهد آنیم، پیشی گرفتن تقاضای آب بر عرضه آن است. ما در واقع شاهد یک عدم تطابق و ناترازی در این عرصه هستیم. بخشی از این ناترازی به موضوعات اقلیمی شامل تغییرات اساسی که در کاهش نزولات آسمانی و همین‌طور تبدیل رژیم نزولات آسمانی از برف به باران در کشور می‌باشد و بخش دیگر به توسعه ناهمگونی که در مصارف آب پیش آمده است، مربوط می‌شود. مطالبه گری مردم در مقابل منابع موجود آب مشکلات جدی را در حوزه مدیریت آب ایجاد نموده است. باید توجه داشته باشیم که صرفاً با مدیریت تولید نمی‌شود درخواست مردم را اجابت نمود. واضح است که در کنار اقدامات توسعه ای، باید کارآمدی مدیریتی را نیز توسعه دهیم. بدون تردید مدیریت مصرف و اقتصاد آب از ارکان مدیریت آب است که باید مورد توجه ویژه قرار گیرد. اگر اینطور نباشد ما نخواهیم توانست مصارف را بهینه کنیم و اگر مصارف بهینه نشود، کیفیت آب را نیز به چالش 
خواهد کشید. 
وی در بخش دیگری از سخنان خود به نیروهای انسانی کارآمد در صنعت آب و فاضلاب اشاره کرد و گفت: امروز این صنعت دارای نیروهای کارآمد، متخصص و اخلاق‌مداریست که باید وجود آنان را غنیمت شمرد. پاکروح در پایان سخنان خود از تلاش‌ها و زحمات علی بوستانی مدیرعامل سابق شرکت آبفا فارس تجلیل نمود و برای علی جان صادق پور مدیرعامل جدید این شرکت در پیشبرد اهداف صنعت آب و فاضلاب در استان فارس، آرزوی توفیق کرد.
همین گزارش می‌افزاید: در این آیین، لقمانی معاون گردشگری استاندار فارس نیز در سخنانی خدمت به مردم را توفیقی الهی توصیف نمود و اظهار داشت: امیدوارم در پایان دوره خدمت، همه ما در این امتحان خطیر روسفید باشیم و با سربلندی منصب را به خادمی دیگر بسپاریم. وی شهرت استان فارس را علاوه بر داشتن اقلیم خاص و ارزش‌های منحصر به فرد مذهبی و فرهنگی، به داشتن نیروهای انسانی توانمند دانست و گفت: مفتخر به آنیم که امروز مدیران راهگشای این استان از میان فرزندان خود انتخاب و به عرصه می‌آیند. معاون استاندار فارس در ادامه، شرکت آبفا استان فارس را از شرکت‌هایی عنوان نمود که پیوسته با نام نیک در عرصه خدمت رسانی از آن یاد می‌شود و ابراز امیدواری نمود تا  ایام پیش رو، ایامی سراسر توفیق خدمت برای مدیرعامل جدید شرکت آبفا فارس که از مدیران جوان و خوش‌فکر این استان 
است، باشد.
در گزارش روابط عمومی شرکت آبفا استان فارس آمده است: در این آیین تکریم و معارفه، علی جان صادق پور مدیرعامل جدید شرکت آبفا استان فارس نیز طی بیاناتی خدمت و مسئولیت در تن‌آذین فاخر سقایت را یک توفیق الهی توصیف نمود و خواستار همکاری و یاری همه همکاران، به ویژه صاحب‌نظران این حوزه، جهت رساندن بار سنگین این مسئولیت به سرمنزل مقصود شد. وی افزود: استان پهناور فارس 7 درصد از جغرافیای کشور عزیز ایران را به خود اختصاص داده است و خوشبختانه در جای جای این استان، شاهد اقدامات مطلوب در حوزه آب و فاضلاب هستیم که جا دارد از تلاش‌های مدیران عامل سابق و اسبق و همینطور همکاران خدومم در این شرکت قدردانی نمایم. مدیرعامل شرکت آبفا استان فارس با اشاره به اقدامات گسترده دولت‌های بعد از انقلاب در حوزه آب و فاضلاب و کارنامه مطلوب نظام مقدس جمهوری اسلامی در این حوزه، کاستی‌های موجود را ناشی از عدم همگرایی در عرصه عرضه و تقاضا دانست. وی انسجام موجود در ساختار وزارت نیرو و شرکت مهندسی آب و فاضلاب کشور را یک فرصت مغتنم در عرصه خدمت رسانی عنوان نمود و کلید حل مشکلات و پل عبور از کاستی‌ها را انسجام در مجموعه‌های آب و فاضلاب و مدیریت هدفمند و اصولی در این حوزه توصیف نمود.
گفتنی است در آغاز این مراسم، علی بوستانی مدیرعامل شرکت آبفا استان فارس به ارائه گزارشی از عملکرد 2ساله خود در شرکت آب و فاضلاب استان پرداخت و خواستار همکاری همه‌جانبه کارکنان این شرکت با مدیرعامل جدید شد. 

تاکنون نظری برای این خبر ثبت نشده است!
ثبت نظر جدید
نام و نام خانوادگی  

آدرس ایمیل    

متن نظر  

کد امنیتی