[ فردا را به امروز می آوریم ]
  • آخرین شماره ۱۵۴۶
  • دوره جدید

نماینده ولی‌فقیه در فارس: جشن دهه فجر باید دینی و میهنی باشد، روزنامه شیراز نوین

نماینده ولی‌فقیه در فارس با تأکید بر اینکه، برنامه‌های دهه فجر باید جشنی دینی و میهنی باشد، ایجاد نشاط و امیدآفرینی در این جشن‌ها را با دوری از هرگونه غفلت، خواستار شد. به گزارش دریافتی شیرازنوین، آیت‌الله لطف‌الله دژکام در نشست هم‌اندیشی ستاد بزرگداشت دهه فجر در فارس بیان کرد: یک سری کارها در راستای گرامیداشت دهه فجر توسط دستگاه‌ها در حال انجام است که مانند همه فعالیت‌های دیگر، خداوند می‌بیند و ملائکه می‌نویسند و روز قیامت هم همراه ما خواهد بود.
او ادامه داد: خداوند می‌فرماید اگر کسی کار خوب و با کیفیت ارائه کند، ضایع نمی‌شود؛ یعنی کار بدون کیفیت، ضایع است.
امام جمعه شیراز افزود: ۲۷ کمیته برای بزرگداشت دهه فجر در فارس در راستای برگزاری یک جشن دینی، کلی و میهنی راه‌اندازی 
شده است.
آیت‌الله دژکام عنوان کرد: تا نامی از جشن به میان آورده می‌شود، یک بار معنایی ایجاد می‌شود و به نظر می‌رسد که بسیاری این بار معنایی را بد برداشت می‌کنند و بد هم عمل می‌شود.
او ادامه داد: جشن در فارسی یک آیین ارتباط با خداوند است که پیش از اسلام هم چنین بوده و وقتی از جشن سخن به میان می‌آید، ذهنیت به سمت اینکه باید نشاط باشد می‌رود؛ اما غفلت با واقعیت عید و جشن منافات دارد. امام جمعه شیراز اظهار کرد: موسیقی حرام نیست، بلکه باید جلوی آن نوع موسیقی که غفلت می‌آورد، در جشن ملی و میهنی گرفته شود؛ لذا نشاط بله غفلت نه! و باید چهارچوب مشخص شود و یاد بگیریم و یاد بدهیم.
آیت‌الله دژکام گفت: کاری به گزارش آماری ندارم، اما ۲۷ کمیته داریم که اگر هر کمیته‌ای در طول دهه فجر سه کار اثرگذار و باکیفیت داشته باشد، بار خودمان را می‌بندیم.
او در بخش پایانی سخنان خود با بیان اینکه سال گذشته در مراسم شهادت شاهچراغ(ع) خجالت کشیدم، تأکید کرد: باید کار مناسبی برای شهادت احمد بن موسی(ع) انجام شود.
نماینده ولی‌فقیه در فارس گفت: در مناسبتی مانند عاشورا، کربلا محور است اما در شهادت احمد بن موسی(ع)، شیراز محور است و باید کاری کرد.

 

تاکنون نظری برای این خبر ثبت نشده است!
ثبت نظر جدید
نام و نام خانوادگی  

آدرس ایمیل    

متن نظر  

کد امنیتی