[ فردا را به امروز می آوریم ]
  • آخرین شماره ۱۵۴۸
  • دوره جدید

سلطان‌آباد داراب در مسیر عمران ، روزنامه شیراز نوین


نشست گروه کارشناسی بررسی طرح هادی روستای دشت سلطان آباد از توابع بخش رستاق شهرستان داراب برگزار شد. به گزارش روابط عمومی بنیاد مسکن استان فارس، این نشست با حضور اسماعیلی کارشناس بنیاد مسکن، کشاورز بخشدار رستاق، نمایندگان و کارشناسان ادارات مرتبط، دهیاران و مشاور طرح‌های هادی برگزار شد. بخشدار رستاق شهرستان داراب در این نشست بر لزوم بهره گیری از همه ظرفیت‌های پیش رو برای توسعه و محرومیت زدایی در روستای دشت سلطان آباد تأکید کرد و با تقدیر از خدمات بنیاد مسکن در این عرصه اظهار داشت: بنیاد مسکن در سال‌های گذشته و امسال منشأ خدمات در بخش رستاق بوده است و اکنون نیز با بهره گیری همه توان برای توسعه و محرومیت زدایی از روستاهای این 
بخش می‌کوشد.
محمدرضا حسن زاده مدیر بنیاد مسکن شهرستان داراب نیز در حاشیه این نشست برخی از خدمات بنیاد مسکن را برشمرد و افزود: توجه به تهیه و اجرا و بازنگری طرح‌های موضوعی است که در دستور کار بنیاد مسکن قرار دارد و بنیاد مسکن این موضوع را از اولویت‌های اساسی می‌داند که به آن می‌پردازد. 
مدیر بنیاد مسکن شهرستان داراب با ارائه گزارشی از عملکردها در زمینه توسعه روستایی در شهرستان داراب افزود: پرداخت 655 فقره تسهیلات مقاوم سازی با همکاری بانک‌های عامل با اعتباری بالغ بر 32میلیارد و 750میلیون تومان، پرداخت 260 فقره تسهیلات مسکن محرومین با اعتباری بالغ بر 13میلیارد تومان و پرداخت 260 فقره کمک بلاعوض مسکن محرومین با اعتباری بالغ بر 7میلیارد و 800میلیون تومان از عملکردهای بنیاد مسکن در سال گذشته است. 
حسن زاده با بیان اینکه طرح‌‌های هادی روستایی جزو پروژه‌هایی محسوب می‌شوند که با هدف ایجاد زمینه توسعه و عمران نقاط روستایی تهیه و اجرا می‌شوند، افزود: آبادانی روستاها و کمک به ترویج پروژه‌‌های عمرانی در آن‌ها رسالت اصلی طرح هادی روستایی است.
به گفته وی، از سال ۱۳۶۲ در کشور ما اینچنین طرح‌‌ها با عنوان روان بخشی روستاها در یکی از نقاط روستایی  اجرا شد؛ طی سال‌های بعد به خصوص از سال ۱۳۶۶ توسط بنیاد مسکن انقلاب اسلامی با جدیت تمام پیگیری می‌شود.

 

تاکنون نظری برای این خبر ثبت نشده است!
ثبت نظر جدید
نام و نام خانوادگی  

آدرس ایمیل    

متن نظر  

کد امنیتی