[ فردا را به امروز می آوریم ]
  • آخرین شماره ۱۵۴۷
  • دوره جدید

از بین بردن خال گوشتی فقط با یک گیاه، روزنامه شیراز نوین

خال گوشتی یکی از زائده‌های پوستی است که روش‌های شیمیایی زیادی برای برداشتن و از بین بردن آن وجود دارد.
به گزارش بهداشت نیوز،خال گوشتی یکی از زائده‌های پوستی است که روش‌های شیمیایی زیادی برای برداشتن و از بین بردن آن وجود دارد.
اما در این مقاله به شما یک روش گیاهی برای از بین بردن زائده‌های گوشتی به شما معرفی می‌کنیم. 
اگر چه خال گوشتی به طور مشخصی خطرناک نیست ولی باعث می‌شود توجه زیادی به بدنتان کنید، مخصوصاً اگر خال در صورت یا گردنتان باشد. نگران نباشید راه‌های زیادی برای حذف این نوع خال‌ها وجود دارد و ماده جادویی که برای از بین بردن آن وجود دارد روغن درخت چای هست، در ادامه مطلب همراه ما باشید.
فواید روغن درخت چای
روغن درخت چای کاربردهای مختلفی دارد، اما بیشتر در درمان مشکلات پوست، ناخن و مو استفاده می‌شود. مثلاً در درمان قارچ ناخن، آکنه یا بهبود سریع زخم استفاده می‌شود و همه  این‌ها به خاطر خواص فوق‌العاده این عصاره است.
روغن درخت چای التهاب را کاهش می‌دهد
روغن درخت چای نه تنها از عفونت در زخم‌ها جلوگیری می‌کند، بلکه با کاهش التهاب باعث بهبودی زخم می‌شود. این عصاره خواص ضد میکروبی دارد و می‌تواند از انواع مشکلات پوستی جلوگیری کند از جمله ورم پوست.
روغن درخت چای ضد عفونی کننده زخم‌ها
با یک شکستگی یا خراش پوست، باکتری و ویروس‌ها می‌توانند وارد جریان خون و باعث عفونت شوند. روغن درخت چای می‌تواند زخم‌ها، بریدگی‌ها و خراش‌ها را ضد عفونی کند.
پیشگیری از آکنه با روغن درخت چای
تحقیقات نشان داده که روغن درخت چای می‌تواند از آکنه شدید جلوگیری کند و این باعث می‌شود یکی از قوی‌ترین مواد در مراقبت از پوست‌تان باشد.
درمان قارچ ناخن با روغن درخت چای
عفونت‌های قارچی خیلی رایج هستند و روغن درخت چای در کنترل این عفونت‌ها بسیار موثر است. فرقی ندارد از آن به تنهایی استفاده کنید یا با سایر مواد ترکیب کنید، اثر خودش را می‌گذارد. اما غالباً به‌خاطر اثر قوی که می‌گذارد توصیه می‌شود با دوز کم و مخلوط با چیز دیگری استفاده شود.
از بین بردن خال گوشتی با روغن درخت چای
تحقیقات کافی برای تأثیرگذاری روغن درخت چای در حذف خال گوشتی وجود ندارد. با این حال، خیلی‌ها ادعا می‌کنند که این یک روش بدون خطر برای از بین بردن خال هست. از شواهد این طور به نظر می‌رسد که این روغن در از بین بردن آن دسته از خال‌هایی که بدخیم یا عمیق نیستند، مؤثر است. علاوه بر این، روغن درخت چای در از بین بردن زگیل هم کاربرد دارد. موقعی که از آن استفاده می‌کنید باعث خشک شدن خال می‌شود و خودبه‌خود می‌افتد. مدت زمان درمان خال بستگی به اندازه خال دارد.
چگونه از روغن درخت چای برای از بین بردن خال گوشتی استفاده کنیم؟
راه‌های خاصی برای استفاده از این روغن وجود دارد که خیلی آسان هستند. در اینجا یک راهنمای گام به گام وجود دارد:
1 - یک پنبه کوچک بردارید و روغن درخت چای روی آن بریزید. روغن باید رقیق شده نباشد. پنبه را روی خال قرار دهید و آن را با یک نوار چسب بچسبانید. برای چند ساعت آن را نگه دارید. آن  را بردارید و آن ناحیه را با آب بشویید. این روند را دو تا سه بار در روز انجام دهید تا زمانی که خال ناپدید شود.
2 - یک گوش پاک‌کن را در روغن درخت چای خیس کنید. آن را روی خال اعمال کنید و اجازه دهید خشک شود. این کار را ۲ تا ۳ بار در روز تکرار کنید تا زمانی که خال ناپدید شود. قبل از استفاده از روغن درخت چای صورتتان را با یک پاک‌کننده ملایم تمیز کنید و آن را خشک کنید. نتیجه درمان ممکن است در هر فردی متفاوت باشد.
چقدر طول می‌کشد تا خال گوشتی از بین برود؟
خب، این بستگی به اندازه خال و عمق آن در پوستتان دارد. روغن درخت چای ممکن است نتیجه سریع‌تری داشته باشد وقتی که در خال‌های کوچکی که ریشه سطحی دارند استفاده می‌شود. خال‌هایی که ریشه عمیق و بدخیم دارند بیشتر اوقات به درمان واکنش نشان نمی‌دهند. حداقل چند هفته باید منتظر بمانید قبل از این که هرگونه نتیجه‌ای دریافت کنید.
این بستگی به اندازه خال دارد، اگر کوچک باشد ممکن است دو هفته طول بکشد و اگر بزرگ‌تر باشد، ممکن است مجبور شوید برای حداقل یک ماه صبر کنید. در نهایت می‌بینید که خال کوچک شده یا افتاده، قبل از این که به طور کامل درمان بشوید، پوستتان در چند روز حساس به لمس می‌شود. نتایج درمان بستگی به نوع پوستتان دارد.
در برخی از افراد نتیجه مشخصی ندارد. یک مورد خوب در این درمان این است که کاملاً طبیعی و بدون خطر است، پس هیچ‌گونه خطر عفونتی ندارد. می‌تواند در هر قسمت از بدنتان مورد استفاده قرار بگیرد. هیچ‌گونه اثر زخمی ‌بر جا نمی‌گذارد. بدون هیچ زحمتی و راحت قابل استفاده است و گران نیست.
نکات مراقبتی در استفاده از روغن‌های عصاره‌ای
روغن‌های عصاره‌ای خالص و بسیار قوی هستند. به غیر از خال، روغن رقیق نشده را نباید در قسمت‌های دیگر بدنتان استفاده کنید چون ممکن است باعث تحریک پوست بشود. قبل از استفاده از روغن درخت چای، یک آزمایش انجام دهید تا مطمئن شوید که مناسب پوستتان هست.کمی ‌روغن پشت گوش‌تان بمالید و صبر کنید.
هرگز روغن درخت چای را نخورید. روغن‌های گیاهی فقط کاربرد موضعی دارند. خال را نکنید یا آن را خراش ندهید. اجازه دهید به صورت طبیعی خودش بیفتد. اگر روغن باعث تحریک پوستتان می‌شود، با مقداری روغن زیتون یا آب آن را رقیق کنید. اگر سوزش پوستتان ادامه داشت، درمان را متوقف کنید.
موقعی که خال افتاد، هر وقت که بیرون می‌روید از ضد آفتاب استفاده کنید و آن ناحیه را برای حداقل شش هفته بپوشانید. چیزی که باید به یاد داشته باشید این است که فوراً نتیجه مؤثری از این درمان نمی‌گیرید، پس با صبر و حوصله از این درمان برای از بین بردن خال استفاده کنید.

تاکنون نظری برای این خبر ثبت نشده است!
ثبت نظر جدید
نام و نام خانوادگی  

آدرس ایمیل    

متن نظر  

کد امنیتی