[ فردا را به امروز می آوریم ]
  • آخرین شماره ۱۵۴۸
  • دوره جدید

خوردن غذاهای تند و پر ادویه چه فوایدی دارد؟، روزنامه شیراز نوین

پزشکان معتقدند که خوردن غذاهای پر ادویه به‌خصوص تند فواید بسیاری برای سلامتی دارد مثل سلامت قلب،پیشگیری از سرطان و...
به گزارش بهداشت نیوز ، یکی از اساتید برجسته پزشکی در دانشگاه تورنتو معتقد است که هیچ مدرکی وجود ندارد که ادویه‌ها برای سلامتی مضر باشند.
از ادویه‌جات و ترشیجات باید لذت برد، و هیچ مدرکی مبنی بر ضرر غذاهای تند برای سلامتی وجود ندارد. در اینجا چهار مورد از فواید ادویه‌جات را بیان می‌کنیم.
مناسب برای سلامت قلب
یک مطالعه منتشر شده در سال ۲۰۱۷، میزان مرگ و میر کمتری را در اثر بیماری قلب و عروق، سکته قلبی و سکته مغزی در بین افرادی که فلفل قرمز مصرف کرده‌اند نشان داد. در حالی که علت آن اثبات نشده است، دیگران پیشنهاد کرده‌اند که ادویه‌جات و فلفل می‌تواند سطح کلسترول LDL را در بدن کاهش دهد.
مطالعات دانشمندان نشان می‌دهد که لذت بردن از عطر و طعم تند راهی مهم برای کاهش مصرف نمک و فشار خون، بدون توجه به نوع غذا و میزان مواد غذایی است.
سوزاندن بیشتر کالری
براساس مطالعه دانشگاه پوردو، با خوردن فلفل قرمز افراد کالری بیشتری می‌سوزانند و بعد از خوردن فلفل قرمز اشتهای آن‌ها کم می‌شود. این تأثیر به‌ویژه در افرادی که به طور منظم غذاهای تند مصرف نمی‌کنند، بسیار قوی‌تر است.
اما به خاطر داشته باشید که یک ماده تند به تنهایی برای کاهش وزن مؤثر نیست. این تیم تحقیقاتی خاطرنشان کردند: پاشیدن گاه‌به‌گاه فلفل قرمز در وعده غذایی می‌تواند در صورت همراه شدن با رژیم غذایی سالم و شیوه زندگی فعال مفید باشد.
جلوگیری از سرطان
کپسایسین، ماده‌ای که فلفل قرمز را تند و داغ می‌کند، از نظر برخی از متخصصان دارای خاصیت ضد سرطانی است و همان تأثیرات برخی از داروهای سرطانی را روی بدن دارد.
با این حال، این فواید به دلیل یافته‌های متناقض در ادبیات پزشکی مورد بحث قرار می‌گیرد. طبق تحقیقات سرطان انگلستان، زردچوبه نیز در آزمایشات اولیه بالینی برای جلوگیری از رشد سلول‌های سرطانی نتایج امیدوارکننده‌ای نشان داده است.
مُسکّن دردها
کپسایسین همچنین ممکن است با کنسل شدن یا از بین رفتن هرگونه احساس درد در بدن همراه باشد. مکانیسم موجود با هدف قرار دادن یک ماده شیمیایی مغز موسوم به «ماده P» کار می‌کند که در موارد آسیب نقش مهمی ‌دارد.
این توضیح می‌دهد که چرا حتی فلفل قرمز می‌تواند به عنوان ماده‌ای در کرم‌های ضد درد و داروها استفاده شود. برخی مطالعات همچنین نشان داده‌اند که با کشته شدن باکتری‌های معروف به H. پیلوری، رژیم غذایی با مقادیر بالاتر کپسایسین ممکن است در برابر زخم‌ها اثر محافظتی داشته باشد.

تاکنون نظری برای این خبر ثبت نشده است!
ثبت نظر جدید
نام و نام خانوادگی  

آدرس ایمیل    

متن نظر  

کد امنیتی