[ فردا را به امروز می آوریم ]
  • آخرین شماره ۱۶۱۹
  • دوره جدید

رهایی محکوم به مرگ ، روزنامه شیراز نوین

رئیس کل دادگستری استان فارس از بخشش کریمانه اولیای دم و رهایی محکوم به قصاص همزمان با میلاد باسعادت حضرت فاطمه زهرا(س) خبر داد. به گزارش روابط عمومی مرکز توسعه حل اختلاف استان فارس، حجت الاسلام و المسلمین سیدکاظم موسوی رئیس کل دادگستری فارس گفت: چندین سال پیش در شهرستان استهبان در پی بروز اختلاف ملکی بین دو تن درگیری و نزاع رخ داد که نهایتاً در این میان جوانی به قتل می‌رسد.
وی افزود: با تشکیل پرونده و طی مراحل قانونی و رسیدگی قضایی، در نهایت رأی بر محکومیت متهم به قصاص نفس، در یکی از شعب دادگاه‌های کیفری یک شیراز صادر شد. رئیس دادگستری فارس در ادامه اظهار داشت: پس از ارجاع پرونده به شورای حل اختلاف، با تدبیر و درایت رئیس دادگستری، دادستان و اعضای شورای حل اختلاف استهبان، با یک اقدام هماهنگ و جهادی با دعوت از معتمدان محلی و برگزاری چندین جلسه در طول 3 سال، رضایت اولیای دم اخذ و این پرونده پس از 9 سال منتهی به صلح و سازش شد. حجت الاسلام و المسلمین موسوی با قدردانی از گذشت خانواده اولیای دم خاطرنشان کرد: در پرونده‌های قتل عمد که به صلح و سازش می‌انجامد، اقدام خداپسندانه و کریمانه خانواده متوفی برای گذشت و اعلام رضایت، نشان از ایمان و صبر والای آن‌ها دارد و تلاشی نیز که برای تحقق این مهم مصروف می‌گردد تقویت فرهنگ عفو و گذشت و حفظ روحیه اخوت و برادری را در جامعه به دنبال خواهد داشت.
نماینده عالی قوه قضائیه در استان فارس تصریح کرد: توسعه حل اختلاف یک فرصت کم نظیر برای ترویج و توسعه فرهنگ صلح و سازش و حل و فصل اختلافات مردم جامعه است که باید از ظرفیت این نهاد مردمی نهایت استفاده و بهره وری به عمل آید.

 

تاکنون نظری برای این خبر ثبت نشده است!
ثبت نظر جدید
نام و نام خانوادگی  

آدرس ایمیل    

متن نظر  

کد امنیتی