[ فردا را به امروز می آوریم ]
  • آخرین شماره ۱۵۴۶
  • دوره جدید

ضیافت فرهنگی بر پایه مؤلفه‌های ارزشی، روزنامه شیراز نوین

 سعیدرضا امیرآبادی- گروه خبر
پیشگیری از آسیب‌های اجتماعی، ساخت سریال احمد بن‌ موسی(ع)، بازگشایی فرهنگ‌سراها و مهم‌تر از همه تغییر رویکردهای این سازمان از مهم‌ترین مؤلفه‌هایی بود که معاون شهردار شیراز در نشست مطبوعاتی با اصحاب رسانه به آنها اشاره کرد.
رئیس سازمان فرهنگی، اجتماعی و ورزشی شهرداری شیراز صبح سه شنبه 5 بهمن ماه در جمع خبرنگاران، خبر از آغاز فعالیت‌های فرهنگ‌سراها داد و افزود: تلاش برای بازگشایی مراکز فرهنگی و اجتماعی و فرهنگ‌سراها که به دلیل شیوع کرونا طی دو سال گذشته متوفف شده بود، ادامه دارد و در این زمینه تابع ستاد ملی مبارزه با کرونا هستیم. مصطفی مشفقیان یکی از رویکردهای مهم سازمان متبوعش را تغییر نگاه‌ها و توقعات نهادینه شده متعریف کرد و افزود: معاونت فرهنگی و اجتماعی شهرداری شیراز یک سازمان کنش‌گر است و تلاش داریم نگاه عابر بانکی به سازمان فرهنگی شهرداری را تغییر دهیم.
این مقام مسئول در بخش دیگری از سخنانش با اشاره به اینکه تفاهم‌ نامه ساخت سریال احمد بن‌ موسی(ع) در دهه فجر با صدا و سیمای استان مبادله می‌شود، گفت: این محصول ارزشمند فرهنگی همواره از دغدغه‌های اساسی مردم شیراز بوده است و بر همین مبنا با رایزنی و هماهنگی با ارگان‌های مرتبط اجرایی خواهد شد. به گفته رئیس سازمان فرهنگی اجتماعی و ورزشی شهرداری شیراز، افزایش ۱۶۰ درصدی بودجه سازمان فرهنگی اجتماعی و ورزشی در سال جدید نشان می‌دهد که سال ۱۴۰۱ شاهد تحول جدی در توسعه زیرساخت‌ها خواهیم بود. او با تشریح برخی از برنامه‌هایش برای این سازمان توانمند گفت: طرح‌های جدید در حوزه پیشگیری از آسیب‌های اجتماعی با محوریت محلات هدف و اجرای طرح بلندگوهای شهری که از آرزوهای دیرینه مردم شیراز است را از دیگر برنامه‌های سازمان متبوع اعلام کرد. همچنین اجرای فصل دوم نمایش شیدایی در اردیبهشت‌ماه سال اینده نیز اجرایی می‌شود.مشفقیان اضافه کرد: در مجموع، سازمان فرهنگی، اجتماعی و ورزشی برای سال جدید نزدیک به چهارصد پروژه و رویداد پیش‌بینی کرده که امید است با اجرای آن، به رسالت اصلی خود در پیاده کردن تکالیف شهرداری شیراز در راستای سند نقشه مهندسی فرهنگی استان فارس دست یابیم. این مقام مسئول در ادامه خاطرنشان کرد: چهار کلان تکلیف در حوزه‌های گردشگری، فرهنگی، اجتماعی و ورزشی داریم و برای ارتقای زیرساخت‌های ورزشی و فرهنگ‌سراهای جدید تلاش می‌‌کنیم و امید است در بازه دو تا سه ساله به این اهداف برسیم. مشفقیان در بخش دیگری از سخنانش همچنین اعلام کرد که فضاسازی شهر با تبلیغات متفاوت، آغاز دیوارنگاره عظیم میدان امام حسین(ع) شیراز، برگزاری لیگ محلات شیراز در رشته‌های مختلف ورزشی با هدف ترویج ورزش همگانی و استعدادیابی ورزشی به صورت مستمر و سالانه از دیگر برنامه‌های پیش ‌بینی شده سازمان فرهنگی اجتماعی و ورزشی شهرداری شیراز در دهه فجر است. او همچنین طرح احیای هویت فرهنگی اجتماعی محلات شیراز با محوریت مساجد را از اصلی‌ترین طرح‌های این سازمان عنوان کرد که طی سه سال آینده در این کلان‌شهر در راستای ترویج سبک زندگی اسلامی ایرانی اجرایی می‌شود.
مشفقیان در پایان راه‌اندازی سه مرکز تخصصی برای ترویج فرهنگ شهروندی را از دیگر برنامه‌های آتی این سازمان برشمرد و گفت: با همکاری روابط عمومی شهرداری، قصد داریم در سال آینده مکانی برای فعالیت رسانه‌های مجوزدار با تسهیلات ویژه و مناسب اختصاص دهیم تا از این طریق، به رونق کار رسانه‌ای کمکی داشته باشیم و کافه رسانه در بلوار چمران هم از این دست خدمات است.

 

تاکنون نظری برای این خبر ثبت نشده است!
ثبت نظر جدید
نام و نام خانوادگی  

آدرس ایمیل    

متن نظر  

کد امنیتی