[ فردا را به امروز می آوریم ]
  • آخرین شماره ۱۵۴۶
  • دوره جدید

سیراب‌شدن شمال فارس با ایجاد خط انتقال آب دریا به اصفهان، روزنامه شیراز نوین

به گزارش دریافتی شیرازنوین، نماینده شیراز و زرقان در مجلس شورای اسلامی گفت: از مزیت‌های خط انتقال آب دریا به استان اصفهان، مشروب شدن شمال استان فارس می‌باشد. ابراهیم عزیزی با توجه به نشست مشترک مدیران اصفهان و فارس در خصوص پروژه مشترک خط انتقال آب دریا به استان‌های فارس و اصفهان، در این رابطه اظهار داشت: علاوه بر کاهش هزینه‌ها و مسیر، با انجام این پروژه می‌توان نیاز آبی شمال استان فارس را نیز به خوبی تأمین کرد. او افزود: ما در شمال استان دارای فرصت‌های بسیار خوب صنعتی هستیم، اما به دلیل کمبود آب نتوانسته ایم از این فرصت‌ها استفاده کنیم. لذا با انتقال آب دریا به این مناطق می‌توان رونق بخش صنعت باشیم؛ بنابراین افق این طرح را آنجا باید دید.
نایب‌رئیس اول کمیسیون امنیت ملی و سیاست خارجی مجلس شورای اسلامی خاطرنشان کرد: در شمال فارس با حل مشکل کم‌آبی، با وجود دو ظرفیت خط ریلی شیراز- اقلید- یزد و خراسان و شیراز و اصفهان، می‌توان بخش صنعت را به خوبی تقویت کرد.
عزیزی در خصوص آخرین تصمیمات نشست مشترک مدیران فارس و اصفهان نیز گفت: هیئتی از مسئولان اصفهانی از کارخانه تولید لوله استان فارس به عنوان یک مزیت منحصر به فرد و همچنین پروژه خط انتقال آب به فارس که در حال اجراست، بازدید خواهند کرد تا تصمیم قطعی در خصوص همکاری‌های مشترک نهایی شود.
لازم به ذکر است عملیات لوله گذاری خط نخست انتقال آب به استان فارس ۲۶ تیرماه امسال رسماً کلید خورد و قرار است خط دوم نیز با همکاری مشترک فارس و اصفهان شکل گیرد.
پیش از این وزارت نیرو مجوز تخصیص ۴۰۰میلیون مترمکعب آب دریا به استان فارس را صادر کرده بود.

 

تاکنون نظری برای این خبر ثبت نشده است!
ثبت نظر جدید
نام و نام خانوادگی  

آدرس ایمیل    

متن نظر  

کد امنیتی