[ فردا را به امروز می آوریم ]
  • آخرین شماره ۱۶۲۱
  • دوره جدید

قانونی ساده برای رسیدن به یک زندگی خوب، روزنامه شیراز نوین

داشتن یک زندگی خوب اصول و قوانین خاصی دارد. اگر این قوانین را یاد بگیریم می‌توانیم به راحتی به موفقیت و کامیابی برسیم.
به گزارش نمناک، آیا فکر می‌کنید که زندگی خوبی ندارید و نیاز دارید که تغییراتی را در آن به وجود بیاورید؟ احتمالاً به موارد اساسی برای داشتن زندگی خوب توجه ندارید. راه‌ حل کاملاً ساده است‌، باید زندگی را ساده نگاه کنید تا بتوانید حال بهتری داشته باشید. در این قسمت از نمناک چیزهای ساده‌ای که برای داشتن زندگی خوب به آن نیاز دارید را به شما معرفی می‌کنیم.
خودتان را باور داشته باشید اما از محدودیت‌ها آگاه باشید
اولین مرحله برای رسیدن به اهداف و به حقیقت رساندن رؤیاها این است که اول از همه خودتان را باور کنید. قبول کنید که شما انسان عالی و کامل نیستید و نمی‌توانید همه کارها را تنهایی انجام دهید. همیشه واقع بین باشید و به خودتان فشار وارد نکنید. محدودیت‌های‌تان را بشناسید اما در نهایت بدانید که بهترین نسخه از خودتان هستید.
بی‌نظمی‌ها را از بین ببرید
شما احتمالاً روی چیزهای مختلفی تمرکز دارید. برای این که ذهنتان آرام شود، باید محیط اطرافتان آرام و منظم باشد و در نتیجه بهتر است که هرگونه شلوغی و بی‌نظمی ‌را در محیط اطراف از بین ببرید. کارهای خود را طبق زمان بندی و نظمی‌که دارند، انجام دهید تا بتوانید ذهن آرام‌تری داشته باشید.
در همه چیز تعادل داشته باشید
بله شما باید حداکثر تعادل را در هر چیزی به کار ببندید. باید به تعهدات خانوادگی و وضعیت اجتماعی فکر کنید اما در هیچ کدام زیاده‌روی نداشته باشید. در خوردن، خرید کردن، تماشای تلویزیون، کارهای سرگرم کننده یا حتی کارهای مفیدی مثل درس خواندن، همیشه حد تعادل را رعایت کنید.
چشم انداز داشته باشید
همیشه از قبل چیزهایی که قرار است برایتان رخ بدهد را در ذهن‌تان مرور کنید. شما می‌توانید تصویرسازی قبلی داشته باشید. خودتان را آماده کنید و بدانید که قرار است چه کاری انجام دهید تا بتوانید با برنامه‌ریزی بهتر و دقیق‌تر،کارهای بزرگ‌تری را به انجام برسانید.
با دیگران همان‌گونه رفتار کنید که دوست دارید با شما رفتار شود، بله ما باید سعی کنیم با دیگران به گونه‌‌ای رفتار کنیم که از آن‌ها توقع داریم. به عنوان مثال اگر توقع احترام از دیگری دارید، خودتان هم همیشه باید بیشترین حد احترام را حفظ کنید و‌ اگر نسبت به حرف‌های دیگران حساس هستید، باید مراقب باشید که خودتان هم حرفی نزنید که باعث ایجاد حساسیت در دیگران شود و در نتیجه آن‌ها هم این مسائل را در مورد شما بهتر رعایت می‌کنند.
خانواده را در اولویت قرار دهید
اولویت اول باید خانواده باشد. باید اول از همه شرایطِ راحت را برای خود و خانواده‌تان تعیین کنید و بعد به سراغ شغل‌تان یا دیگر کارهایی که می‌خواهید بروید.خانواده باید محیط آرامی ‌باشد تا بتوانید در جاهای دیگر هم آرامش را تجربه کنید.
به لحظه حال توجه کنید
از این که بخواهید به گذشته فکر کنید یا نگران اتفاقات آینده باشید دست بکشید. همیشه در لحظه زندگی کنید و یاد بگیرید از زمان حال لذت ببرید.
طرز تفکر مثبت داشته باشید
شما چیزی هستید که در طول روز به آن فکر می‌کنید؛‌ پس اگر افکار منفی را از ذهن خود بیرون بریزید، نه تنها حال بهتری پیدا می‌کنید، بلکه سعی می‌کنید که همیشه به چیزهای مثبت در زندگی فکر کنید تا چیزهای مثبت برای‌تان اتفاق بیفتد.
خودتان را آموزش دهید
مهم‌ترین چیزی که باید رعایت کنید، این است که خودتان را آموزش دهید. فرصت‌های یادگیری را غنیمت بشمارید و سعی کنید از لحاظ شخصی و همچنین تحصیلی، خودتان را ارتقا دهید و همیشه در حال یادگیری چیزی باشید.
انگیزه داشته باشید
باید ببینید که به چه چیزی علاقه دارید و چه چیزی می‌تواند حداکثر انگیزه را در شما به وجود بیاورد. در نتیجه با پیدا کردن علاقه خود در کاری که انجام می‌دهید، انگیزه‌‌تان را بالا ببرید. با انجام این کار زندگی برایتان لذت بخش‌تر خواهد شد.
بازتاب خوبی برای رفتار دیگران باشید
قطعاً شما بدون دیگران نمی‌توانید همه کارهای زندگی خود را انجام دهید و در نتیجه باید سعی کنید که بازتاب خوبی برای رفتار آن‌ها باشید تا بتوانید در آینده بیشتر روی آن‌ها حساب کنید. خودتان را عمیق‌‌تر و بهتر درک کنید و با انجام این کار، سعی کنید که آدم‌های اطراف‌تان را نیز بهتر بشناسید.
کلمه ایدئال را کنار بگذارید
هیچ گاه به دنبال ایدئال نباشید و همیشه سعی کنید هر چیزی را ارتقا دهید. اگر فقط به دنبال یک چیز کامل و بی‌عیب و نقص بگردید، قطعاً زندگی برایتان سخت می‌شود زیرا هیچ گاه به آن دست پیدا نکرده و سرخورده خواهید شد.
اطراف خود را با افراد حمایتگر پر کنید
بله شما باید در زندگی به دوستان، علم، آگاهی و افکار مثبتی که دارید تکیه کنید و در نتیجه اطراف‌تان باید پر از افرادی باشند که می‌دانید از شما حمایت می‌کنند و باعث ایجاد اطمینان خاطر در شما می‌شوند.
ناله نکنید و غُر نزنید
به این فکر کنید که هر مشکل و مسئله‌ای که در زندگی شما پیش می‌آید، قابل حل و فصل شدن است. پس یا باید با آن کنار بیایید یا آن را حل و فصل کنید. ناله و شکایت کردن یا غُر زدن هیچ دردی را دوا نمی‌کند و فقط باعث سخت‌ تر سپری شدن شرایط می‌شود.

تاکنون نظری برای این خبر ثبت نشده است!
ثبت نظر جدید
نام و نام خانوادگی  

آدرس ایمیل    

متن نظر  

کد امنیتی