[ فردا را به امروز می آوریم ]
  • آخرین شماره ۱۸۴۴
  • دوره جدید

تغییراتی در چشم که خبر از بیماری قلبی می دهد، روزنامه شیراز نوین

حتی از روی چشم‌ها نیز می‌توان ابتلا به بیماری‌های قلبی را تشخیص داد، وجود برخی تغییرات در حالت چشم‌ها نشان‌دهنده وجود بیماری قلبی در فرد می‌باشد.
به گزارش نمناک، هنگامی که به علائم بیماری قلبی فکر می‌کنید، احتمالاً تصور می‌کنید که علامت آن درد قفسه سینه، تنگی نفس و سرگیجه یا سبک شدن سر است. اگرچه تحقیقات جدید نشان می‌دهد که اولین علائم بیماری قلبی خودش را داخل چشم ها نشان می‌دهد، اما به‌نظر شما چشم چه چیزی در مورد سلامت قلب به ما می‌گوید؟ در این قسمت در این باره توضیح خواهیم داد.
به رگ‌های خونی داخل چشم دقت کنید
اگر رگ‌های خونی چشمانتان دچار تغییرات واضح و قابل توجهی شد، به بیماری قلبی شک کنید. رگ‌های خونی داخل چشم چیزهای زیادی در مورد سلامتی می‌گویند. چشم‌ها عموماً مورد مطالعه وسیعی قرار می‌گیرند و قسمتی در بدن هستند که کوچک‌ترین رگ‌های خونی به‌راحتی در آنها قابل مشاهده هستند. کاهش جریان خون یا بیماری قلبی و مشکلاتی مثل فشار خون بالا باعث تحریک آسیب به چشم می‌شود و به پزشکان هشدار می‌دهند که مشکلات فرد و یا بیماری‌های زمینه‌ای را بررسی کنند.
چشم، پنجره بدن ماست و سلامتی را نشان می‌دهد و بسیاری از بیماری‌ها، خودشان را در چشم نشان می‌دهند. بیماری قلبی عروقی هم از این قاعده مستثنا نیست.
لکه‌هایی روی شبکیه چشم
تغییر حالت دیگر چشم بر اثر بیماری قلبی، پیدایش لکه روی شبکیه چشم است که در واقع افراد مبتلا به بیماری قلبی در این قسمت از چشم خود، لکه‌هایی دارند. شبکیه به‌طور مشخص علائمی را در مورد بیماری قلبی در خودش نشان می‌دهد. بیماری قلبی باعث مرگ و میر زیادی در طول سال می‌شود و محققان به این نتیجه رسیدند که آزمایش‌هایی روی چشم، می‌تواند باعث تشخیص بیماری‌های قلبی شود که باعث می‌شود زودتر اقدام کنید.
بعضی از نشانه‌ها در شبکیه می‌تواند در شمار اولین علائم بیماری قلبی باشد. اسکن‌ها و آزمایش‌ها، تصاویری را از شبکیه ایجاد می‌کنند و می‌بینند که چه لکه‌هایی در کدام قسمت شبکیه ایجاد شده است. شبکیه، داخلی‌ترین قسمت چشم بوده و یک لایه حساس به نور است و هر چیزی در حالت غیرطبیعی در آن باید بررسی شده و احتمالاً مورد نگران کننده‌ای خواهد بود.
ایسکمی، وضعیتی است که جریان خون به‌دلیل بیماری قلبی کاهش پیدا می‌کند و باعث می‌شود که خون کافی به چشم نرسد و سلول‌های شبکیه می‌میرند و در نتیجه یک علامت دائمی پشت شبکیه ایجاد می‌شود که نشان‌دهنده بیماری قلبی عروقی است.
محققان به این نتیجه رسیدند که بیماران مبتلا به مشکلات قلبی در شبکیه خود لکه‌هایی دارند. تحقیقات نشان می‌دهد افرادی که اسکن‌ها و آزمایش‌های موجود از شبکیه از آنها به‌عمل آمده است و اسکن آنها با بیماران قلبی و افراد سالم مقایسه شده است، نقاط مشترک و متفاوتی را نشان می‌دهند.
طبق تحقیقات، افرادی که به بیماری قلبی دچار هستند، لکه‌هایی داخل شبکیه خود دارند و این لکه‌ها نشان می‌دهد که فرد در معرض خطر بیشتری برای ابتلا به بیماری‌های قلبی عروقی و حتی سکته و حمله قلبی است.
تشخیص زودهنگام بیماری قلبی توسط چشم پزشک
چشم‌ها، می‌تواند علائم مشکلات فشار خون را قبل از اورژانسی شدن علائم دیگر بیماری قلبی نشان دهد. چشم پزشکان با انجام آزمایش‌های روی چشم متوجه شدند که بعضی از علائم اولیه بیماری قلبی زودتر از همه، داخل چشم نشان داده می‌شود.
بیماری‌های قلبی عروقی از علت‌های رایج مرگ و میر هستند که متأسفانه افراد از علائم و مشکلاتشان در قلب و عروق خبر ندارند. راه حل کلیدی برای جلوگیری از آنها تشخیص زودهنگام و درمان است که با انجام اسکن و آزمایش چشم می‌توان تا حد زیادی از این وضعیت جلوگیری کرد.

تاکنون نظری برای این خبر ثبت نشده است!
ثبت نظر جدید
نام و نام خانوادگی  

آدرس ایمیل    

متن نظر  

کد امنیتی