[ فردا را به امروز می آوریم ]
  • آخرین شماره ۱۵۵۱
  • دوره جدید

۱۰۹ طرح گاز‌‌رسانی در زرقان افتتاح شد ، روزنامه شیراز نوین

در آستانه دهه فجر انقلاب اسلامی، طرح‌ گازرسانی به 12 روستا و 97 واحد صنعتی زرقان دیروز با حضور استاندار و مسئولان استان به بهره برداری رسید.
مدیرعامل شرکت گاز فارس گفت: در این طرح،‌ گاز طبیعی گرمابخش 524 خانه در روستاهای مهمان آباد، مقرب 1 و 2، دولت‌آباد، ملک‌آباد، اکراد، لاهیجی‌آباد، دژآباد، صدرآباد، خیرآباد، فیض‌آباد و فیروزی شد و 97 واحد تولیدی و صنعتی به شبکه گاز شهری متصل شدند.
با اجرای این طرح، توسعه صنایع بزرگ و کوچک شهرستان صنعتی زرقان و امکان تأمین گاز نواحی صنعتی شمال شرق شیراز برای بیش از بیست سال فراهم شد.
به گفته حسینی، این طرح با 109 کیلومتر لوله‌گذاری پلی‌اتیلن و فلزی، نصب دو ایستگاه تقلیل فشار و یک دستگاه صاعقه‌گیر و 61میلیارد تومان هزینه اجرا شده است. با افتتاح این طرح‌ها شهرستان زرقان با ضریب نفوذ ۱۰۰درصدی گاز طبیعی، در فهرست شهرستان‌های سبز گازرسانی کشور قرار گرفت. این شهرستان در ۲۵ کیلومتری شمال شرقی شیراز و در مجاورت بزرگ‌راه پرتردد شیراز- اصفهان قرار دارد. حدود 24 درصد از کل واحدهای صنعتی استان فارس، ۴۰۰ کارخانه و یک شهرک صنعتی با بیش از 90 کارگاه صنعتی و تولیدی در زرقان مستقر است و این شهرستان را به یکی از قطب‌های صنعتی استان فارس تبدیل کرده است.

 

تاکنون نظری برای این خبر ثبت نشده است!
ثبت نظر جدید
نام و نام خانوادگی  

آدرس ایمیل    

متن نظر  

کد امنیتی