[ فردا را به امروز می آوریم ]
  • آخرین شماره ۱۶۲۱
  • دوره جدید

حوزه امنیت غذایی با سهل‌انگاری مواجه است، روزنامه شیراز نوین

رئیس کمیسیون کشاورزی مجلس گفت: در سطح کلان در حوزه کشاورزی و به طور خاص در حوزه امنیت غذایی، با کم‌کاری و سهل‌انگاری‌های فاحشی مواجه هستیم.
به گزارش مهر، محمدجواد عسکری ظهر چهارشنبه در مراسم تکریم و معارفه فرماندار زرین دشت، بیان کرد: همه ما در راستای اهداف انقلاب اسلامی مسئولیم و در این راستا هر کجا کوتاهی، کم‌کاری و سهل‌انگاری کنیم، باید پاسخ‌گو باشیم. وی افزود: سرمنشأ شرایط فعلی کشور شیوع ویروس کرونا، تا حدودی تحریم‌ها و سوءمدیریت و بی تدبیری مدیریت دستگاه‌های متولی کشور است که باعث شد روزبه‌روز گلایه مندی مردم از دولت و نظام افزایش پیدا کند.
نماینده مردم شهرستان‌های داراب و زرین دشت در مجلس شورای اسلامی با ذکر این موضوع که قطع به یقین مشکلات کشور با همدلی و وفاق حل می‌شود، یادآور شد: اگر توانستیم هنرمندانه و خلاقانه در این شرایط سخت از ظرفیت‌ها بهره بگیریم، کار کرده ایم؛ در غیر این صورت با وجود امکانات و اعتبارات نمی‌توانیم ادعایی داشته باشیم.
عسکری ابراز کرد: در سطح کلان کشور در حوزه کشاورزی و به طور خاص در حوزه امنیت غذایی با کم‌کاری و سهل‌انگاری‌های فاحشی مواجهیم که اتفاق افتاده است.
رئیس کمیسیون کشاورزی مجلس تأکید کرد: امنیت غذایی کشور به امنیت ملی گره خورده است؛ در حالی که در تمام کشورها موضوع امنیت غذایی به عنوان نقشه راه بسترسازی شده است.
وی یادآور شد: به دلیل وجود ظرفیت‌های بی شمار بخش کشاورزی کشور، باید ما نیز همچون سایر نقاط دنیا نقشه راه برای تأمین امنیت غذایی کشور ترسیم کنیم و با برنامه‌های میان‌مدت، کوتاه‌مدت و بلندمدت مشکلات این حوزه را سامان ببخشیم.
نماینده مردم داراب و زرین دشت در مجلس شورای اسلامی متذکر شد: برای اولین بار در کشور پس از انتخابات سال ۱۴۰۰ در حوزه‌های مختلف کشاورزی، صادرات، خرید، نظارت دقیق بر اراضی در حوزه واگذاری، کنترل و نظارت در حوزه سیلاب، اعتبارات به صورت ویژه اختصاص یافته و با ترسیم یک نقشه راه اقدامات خوبی انجام شده است. رئیس کمیسیون کشاورزی مجلس شورای اسلامی بر توجه به حوزه سلامت غذایی و سفره مردم تأکید کرد و گفت: با اجرایی کردن مگاپروژه‌های بخش کشاورزی می‌توانیم مسیر صادرات نفت را ببندیم. عسکری وجود ۲۵۰هزار نفر فارغ التحصیل بخش کشاورزی در کشور را هم فرصت و هم تهدید دانست و اظهار کرد: باید بتوانیم از ظرفیت تحصیل کنندگان بخش کشاورزی با اشتغال آنان استفاده کنیم که اگر چنین نشد، قطعاً با چالش‌های اجتماعی روبه‌رو می‌شویم.
نماینده مردم داراب و زرین دشت در مجلس شورای اسلامی همچنین خطاب به فرماندار جدید زرین دشت یادآور شد: باید با تلاش شبانه‌روزی و حرام‌کردن خواب بر چشم خود و سایر مسئولان اجرایی زرین دشت، زمینه رشد این شهرستان را فراهم کنید.
او تصریح کرد: تکریم ارباب رجوع، ایجاد بستر سرمایه‌گذاری و رفع موانع و بوروکراسی‌های اداری از پیش پای سرمایه‌گذاران بخش خصوصی باید از اولویت‌های فرماندار جدید زرین دشت باشد.
عسکری در خاتمه ابراز امیدواری کرد: با اختصاص ۷۰میلیارد تومان اعتبار از محل اعتبارات محرومیت زدایی به زرین دشت، این شهرستان در بین شهرستان‌های استان بیشترین رقم اعتباری را به خود اختصاص داده است که قطعاً تأثیر بسیار خوبی در روند توسعه و از بین بردن محرومیت از چهره این شهرستان خواهد داشت.

 

تاکنون نظری برای این خبر ثبت نشده است!
ثبت نظر جدید
نام و نام خانوادگی  

آدرس ایمیل    

متن نظر  

کد امنیتی