[ فردا را به امروز می آوریم ]
  • آخرین شماره ۱۵۴۸
  • دوره جدید

راهکارهای آموزش و پرورش ذیل هدف سند تحول بنیادین باشد، روزنامه شیراز نوین

مدیرکل آموزش و پرورش فارس گفت: تمامی راهکارهای اجرایی مدارس باید ذیل اهداف سند تحول بنیادین قرار گیرد تا به سمت تربیت پیش برویم.
به گزارش مهر، محمد خلیل عسکری بعد از ظهر چهارشنبه در نشست با مدیران، مربیان و معاونان پرورشی مدارس کازرون با یادآوری نقش مؤثر والدین در آموزش‌های دوران کرونا، افزود: سهم تربیتی مادران در دوران کرونا بسیار مهم بوده و ما باید از این ظرفیت مشورتی در انجمن اولیا و مربیان به نحو مطلوب بهره ببریم.
مدیرکل آموزش و پرورش فارس گفت: تربیت انسان به عنوان هدف اصلی خلقت، نشانگر اهمیت کار آموزش و پرورش است.
وی گفت: برخی از تحول بنیادین آموزش و پرورش فقط تغییر در مقاطع را برداشت می‌کنند، ولی هدف ما از این تحول، تربیت عبد صالح است. عسکری یکی از اهداف کنونی دولت را اجرای سند تحول بنیادین آموزش و پرورش بیان داشت و افزود: یکی از ویژگی‌های سند تحول بنیادین، همین مباحث مربوط به رتبه بندی است که مجلس و دولت نسبت به اجرای آن اراده‌ای قوی دارند.
وی گفت: انتظار فرهنگیان از دولت ولایت مدار و مجلس انقلابی این است که بحث نظام رتبه بندی هرچه سریع‌تر به نتیجه برسد.
مدیرکل آموزش و پرورش فارس بر استفاده از جوانان نخبه و گام دومی در بدنه مدیریتی آموزش و پرورش اشاره کرد و افزود: در راستای اجرای بیانیه گام دوم انقلاب نباید از ظرفیت جوانان غافل شویم. عسکری در ادامه با اشاره به اهمیت انطباق روندها بر سند تحول بنیادین افزود: ما باید در هر شش ساحت سند تحول با رعایت اصل مدرسه محوری و کانون بودن معلم، اقدام کنیم.
وی در ادامه با اشاره به اهمیت جایگاه دانشگاه فرهنگیان بیان کرد: یکی از برنامه‌های ما توسعه دانشگاه فرهنگیان است و مشکلات دانشگاه فرهنگیان کازرون را نیز پیگیری خواهیم کرد. 

تاکنون نظری برای این خبر ثبت نشده است!
ثبت نظر جدید
نام و نام خانوادگی  

آدرس ایمیل    

متن نظر  

کد امنیتی