[ فردا را به امروز می آوریم ]
  • آخرین شماره ۱۵۴۸
  • دوره جدید

ابراز احترام به مردم انقلاب و حاکمیت، روزنامه شیراز نوین

مهر: معاون سیما درباره پخش ربنای شجریان بیان کرد که اگر ابراز احترام به انقلاب، مردم و حاکمیت از طرف شجریان وجود داشته باشد، برای پخش ربنا مشکلی وجود ندارد.
مرتضی میرباقری در حاشیه بازدید از سریال «پنچری» و در جمع خبرنگاران درباره حاشیه‌های توقف برخی از برنامه‌ها و نگرانی سازندگان آنها گفت: سازمان صدا و سیما نمی‌تواند شلخته اداره شود، بلکه سیاست ها، رویکردها و اهدافی دارد که باید هر یک کار خود را انجام دهند.
وی ادامه داد: ما در سازمان صدا و سیما معاونت‌ها و بخش‌های مختلفی داریم و اتفاقات به تناسب در بخش‌های مختلف انجام می‌شود. خوب است افراد متناسب با اهداف نظام و چارچوب‌هایی که وجود دارد حرکت کنند و به محض اینکه این چارچوب‌ها به هم بخورد شاید هر کسی دوست داشته باشد در هر زمینه‌ای اظهارنظر کند.
میرباقری در پاسخ به پرسش خبرنگاری درباره پخش ربنا در ماه رمضان توضیح داد: برنامه‌های مذهبی در ایام ماه مبارک رمضان در اوقات سحرگاهی، افطار و ... شامل ادعیه، تلاوت، قرآن و سخنرانی همیشه طراحی شده و پیش می‌رود همچنین انواع ربنا ویژه این ماه تولید شده که پخش می‌شود.
وی اضافه کرد: در رابطه با ربنای شجریان باید گفت او خودش منعی را گذاشته است و همچنین وی در جریان فتنه ۸۸ حضور داشت و اشتباهات فاحشی در آن زمان انجام داد. معمولاً توصیه می‌شود هنرمندان در مسائلی که کشور را به خطر می‌اندازد و می‌تواند خیانت را در کشور ایجاد کند حضور پیدا نکنند و بازی نخورند. هنرمند فرد سیاسی نیست و باید در حوزه اصلی خود قرار بگیرد بنابراین وقتی این حاشیه‌ها ایجاد می‌شود باعث می‌شود کار اصلی که یک هنرمند باید انجام دهد مورد لطمه قرار گیرد.
معاون سیما اظهار کرد: ما در کشوری زندگی می‌کنیم که یک سابقه فرهنگی بزرگ دارد و یک انقلاب عظیم در آن صورت گرفته است. در همین زمان که ما در حال صحبت هستیم از امنیت فوق العاده ای برخورداریم و به طور مثال چندی پیش در کشور ما انتخابات بزرگ برگزار شد، در حالی که یک ترقه در خیابان‌ها نیفتاد اما در انتخابات فرانسه چندین انفجار رخ داد و یا چندی پیش در یک کنسرت در انگلیس یک انفجار صورت گرفت، بنابراین در کشور ما امنیت و آزادی زیادی وجود دارد پس هنرمندان و مردم ما باید قدردان این امنیت باشند.
میرباقری گفت: این امنیت توسط حاکمیت و مردم ایجاد شده است و نمی‌توان حاکمیت را زیر سوال برد و به گونه ای صحبت کرد که به حاکمیت لطمه بخورد. امکان دارد ناشی‌گری‌هایی از طرف برخی افراد مطرح شود اما حاکمیت می‌تواند این ناشی‌گری‌ها را ببخشد و اگر این مسیر درست انجام شود ما هم مشکلی نداریم.
وی در پایان بیان کرد: همانطور که گفتم منعی درباره پخش ربنا وجود داشته که خود شجریان گذاشته و اگر ابراز احترام به انقلاب، امنیت، مردم و حاکمیت از طرف ایشان وجود داشته باشد مشکلی برای پخش ربنا وجود ندارد.

تاکنون نظری برای این خبر ثبت نشده است!
ثبت نظر جدید
نام و نام خانوادگی  

آدرس ایمیل    

متن نظر  

کد امنیتی