[ فردا را به امروز می آوریم ]
  • آخرین شماره ۱۵۴۸
  • دوره جدید

پهلوان فرخیان، نایب قهرمان اسبق کشتی جهان در گذشت، روزنامه شیراز نوین

پهلوان محمد علی فرخیان نایب قهرمان شیرازی اسبق کشتی آزاد جهان پس از سال‌ها دست و پنجه نرم کردن با بیماری کلیوی سرانجام عصر پنجشنبه هفتم بهمن‌ماه جان را به جان آفرین در غربت تسلیم کرد و جامعه ورزش و کشتی ایران را به سوگ نشاند.
به گزارش خبرنگار ایرنا، زنده یاد فرخیان که  بر روی تشک با فن فتیله پیچ حریفان خود را به خاک می‌نشاند و برایش صلوات می‌فرستادند اما اکنون پس از سال‌ها تحمل درد و رنج بیماری کلیه او را از پا انداخت و به خاک نشست.
محمد علی فرخیان که در بیمارستانی در شهر منچستر انگلستان،همان جایی که با مدال نقره‌اش تیم ملی کشتی ایران را در سال ۱۹۶۵، قهرمان جهان کرد در حال دیالیز کلیه بود سر انجام دست روزگار غدار جان این قهرمان پر افتخار و تنها افتخار آفرین کشتی آزاد فارس را گرفت و با دنیای کشتی برای همیشه وداع کرد.
خواهر زاده زنده یاد محمد علی فرخیان شامگاه پنجشنبه در مصاحبه با خبرنگار ایرنا، گفت:دائی‌ام  چند سالی بود که از درد کلیه و آن هم به واسطه دوران قهرمانی و کم کردن وزن آن را تحمل می‌کرد.
مجتبی عدلو اضافه کرد: محمد علی فرخیان چند سالی بود که در انگلستان زندگی می‌کرد و تحت درمان دیالیز کلیه بود.
وی گفت: متأسفانه این قهرمان عصر پنجشنبه هفتم بهمن‌ماه در بیمارستانی در شهر منچستر انگلستان در گذشت و در پی تدارک انتقال جنازه  این قهرمان به ایران هستیم  تا در شیراز به خاک سپاریم.

تاکنون نظری برای این خبر ثبت نشده است!
ثبت نظر جدید
نام و نام خانوادگی  

آدرس ایمیل    

متن نظر  

کد امنیتی