[ فردا را به امروز می آوریم ]
  • آخرین شماره ۱۵۴۷
  • دوره جدید

تجارت دچار سردرگمی است ، روزنامه شیراز نوین

به گزارش دریافتی شیرازنوین، رئیس اتاق بازرگانی فارس تصریح کرد: برخلاف آنچه به جامعه نشان داده می‌شود، هزینه عقب افتادن صادرات را مردم ضعیف می‌دهند. جمال رازقی در آیین بزرگداشت روز ملی صادرات و قدردانی از صادرکنندگان نمونه فارس در شیراز، با بیان اینکه با وجود بی‌مهری‌ها صادرکنندگان سربازانی هستند که با شکست تحریم‌ها وفاداری خود را ثابت کردند، گفت: حضور کالاهای ایرانی در بازار جهانی نشان از بی‌ثباتی تحریم‌ها دارد.
رئیس اتاق بازرگانی استان فارس افزود: عبور کالاهای ایرانی از مرزهای کشور مانند عمل سربازان در حراست از مرزها مقدس و قابل تکریم است. او همچنین با بیان اینکه برخلاف آنچه به جامعه نشان داده می‌شود هزینه عقب افتادن صادرات را مردم ضعیف می‌دهند، گفت: در چند دهه اخیر تجارت خارجی دچار سردرگمی شده است و مشخص نیست که سیاستمداران بر چه اساس تصمیم می‌گیرند. رازقی بهبود فضای کسب و کار از طریق گفتمان با حاکمیت و تسهیل مسیر صادرکنندگان و فعالان اقتصادی را از جمله رسالت‌های اتاق‌های بازرگانی عنوان کرد.
او ادامه داد: فساد گسترده و موانع بوروکراتیک، سرمایه‌گذاری و تولید را در ایران پرریسک کرده است؛ رواج کاغذبازی نیز در کشور رایج و مانع کارآفرینی و سرمایه‌گذاری شده است و برخلاف دستور رهبر معظم انقلاب در رابطه با خصوصی‌سازی، به نظر می‌رسد اندازه دولت در اقتصاد ایران بزرگ‌تر شده و این یعنی سهم بخش خصوصی کمتر شده است.
رئیس اتاق بازرگانی فارس با اشاره به اظهارات اخیر برخی از نمایندگان در مجلس نسبت به اتاق بازرگانی، گفت: این بی‌عدالتی است که گسترش فقر و ناکارایی اقتصاد کشور به گردن اتاق‌های بازرگانی و بخش خصوصی گذاشته شود؛ در صورتی که کارشکنی مجموعه بانک مرکزی و وزارت صمت مانع رشد صادرات در یک برهه که ارزش پول ملی کاهش یافته بود، شد.

 

تاکنون نظری برای این خبر ثبت نشده است!
ثبت نظر جدید
نام و نام خانوادگی  

آدرس ایمیل    

متن نظر  

کد امنیتی